Co suplementować po 50?

0

Zachowanie nienagannej kondycji zdrowotnej po pięćdziesiątym roku życia jest warunkowane kilkoma czynnikami. Znaczący wpływ na zdrowie mają nie tylko choroby współistniejące, ale również nieodpowiedni styl życia, gdyż zmianie podlegają także potrzeby organizmu.

 

Wartości odżywcze w diecie osoby po 50. Roku życia

Zmiany w zapotrzebowaniu na minerały i witaminy wraz z wiekiem człowieka są zauważalne szczególnie u kobiet, które w tym czasie wchodzą w okres menopauzy u kobiet, w związku z czym wariuje ich hormonalna. Zawirowania dotyczą także panów, którzy po 50. Roku życia potrzebują większej dawki energii. Rozwiązaniem problemu może być dodatkowa suplementacja, jednak pod warunkiem, że jest ona dostosowana do potrzeb i oczekiwań oraz pochodzi od sprawdzonych marek, jak np. Olimp, Trec czy Marek Skoczylas suplementy.

 

Jaką suplementację powinny stosować osoby starsze?

Na samym początku trzeba podkreślić, iż suplementacja jest uzupełnieniem braków w diecie, w nie jej podstawą. Osoby, które ukończyły pięćdziesiąt lat, powinni uzupełnić swój plan żywieniowy o takie elementy, jak:

  • Witamina D3 i wapń — działanie pierwszej substancji ma wpływ na wiele układów, dlatego podaje się ją zarówno małym dzieciom, jak i osobom starszym. Wspomaga ona układ kostny, pracę serca, reguluje ciśnienie oraz przeciwdziała zachorowaniu na cukrzycę. Co więcej, ma pozytywny wpływ na układ nerwowy i wspomaga hamować objawy chorób o tym podłożu. Natomiast wapn to bardzo ważny składnik diety każdego człowieka. Osoby po 50. Roku życia powinny przyjmować dawkę około 1000 miligramów dziennie tego pierwiastka.
  • Magnez — dobowe zapotrzebowanie na ten pierwiastek zaleca od płci, wieku i stylu życia. Osoby pijące dużo kawy, powinny zatroszczyć się o dodatkową suplementację element ten reguluje stężenie glukozy we krwi oraz dba o właściwą minimalizację kości, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku osób starszych.
  • Kwasy tłuszczowe omega 3 – ich suplementacje rekomenduje się w profilaktyce wielu chorób przewlekłych i nie tylko. Cechują się działaniem stymulującym układ odpornościowy, dlatego należy przyjmować je w czasie wzmożonej podatności na infekcje. Co więcej, chronią one serca, zapobiegają miażdżycy oraz wykazują pozytywny wpływ na poprawę wzroku.
  • Probiotyki — codzienne przyjmowanie tych substancji ma zbawienne działanie na cały organizm, a szczególnie na układ pokarmowy i skórę. Suplementy, które zawierają bakterie, obniżają poziom cholesterolu we krwi, dlatego rekomendowane są osobom zagrożonym udarem mózgu, miażdżycą lub zawałem serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię