Coraz bliżej szybkiego internetu

4

LESZNOWOLA Orange Polska kontynuuje rozbudowę sieci światłowodowej na terenie gminy, która po części finansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Jak wszystko dobrze pójdzie proces cyfryzacji Lesznowoli zakończy się jeszcze w tym roku


Realizacja projektu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa rozpoczęła się wraz z doprowadzeniem światłowodu do szkół w wybranych miejscowościach, w tym Lesznowoli, Łazach i Mysiadle. Dziś te placówki mogą już korzystać z szybkiego internetu i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W drugim etapie inwestycji Orange zajął się budową sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych. Na razie do szerokopasmowego internetu uzyskało dostęp 130 gospodarstw w Lesznowoli, Łoziskach, Mrokowie, Jazgarzewszczyźnie, Stefanowie, Kolonii Warszawskiej, Magdalence, Wólce Kosowskiej i Jabłonowie. Niedługo dołączy do nich ponad 1000 kolejnych.
Wiemy, że zakres projektu POPC nie wyczerpuje zapotrzebowania na usługi cyfrowe w naszej gminie – podkreśla wicewójt Marcin Kania. – Dlatego przeprowadziliśmy z Orange szereg rozmów, skutkujących zawarciem porozumienia o kontynuowaniu współpracy.
Firma Orange Polska podjęła decyzję o zaangażowaniu dodatkowych środków i okablowaniu światłowodem terenu całej gminy. W ramach tzw. programu dogęszczania do tej pory dociągnięto szybki internet do ponad 560 gospodarstw, m.in. w Magdalence i Nowej Iwicznej. Plany zakładają, że jeszcze w tym roku w zasięgu światłowodu ma znaleźć się ponad 1000 gospodarstw, m.in. w Janczewicach, Jazgarzewszczyźnie, Lesznowoli, Łazach, Magdalence, Nowej Iwicznej i Stefanowie. Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby zostać bezpłatnie podłączeni do szybkiego internetu mogą zasygnalizować to Orange, wypełniając stosowną deklarację (można dostarczyć ją pocztą lub wysłać skan na maila [email protected]).

TW

4 KOMENTARZE

 1. Nieaktualne informacje!
  Od wielu miesięcy dostępny jest w Nowej Iwicznej światłowód od Netia. Od kilku tygodni trwa wymiana „neostrady”na światłowód u abonentów Orange. Ceny abonamentów u obu operatorów niemal identyczne. Przy okazji oferują telewizję kablową.

 2. U mnie za oknem juz chyba ponad rok wiszą przygotowane kable na słupie. Z rocznym poslizgiem podłączyli tylko szkołę. Naiwnie próbowałem się dowiedzieć czegoś w Orange, ale tam na infolinii nikt nic nie wie, a ten co wie, jest utajniony :))

 3. „Jak wszystko dobrze pójdzie proces cyfryzacji Lesznowoli zakończy się jeszcze w tym roku”
  =====================
  Po zakończeniu procesu cyfryzacji cała Lesznowola zmieści się na jednym małym pendrajwie.
  Zwolnione w realu miejsce po Lesznowoli będą mogły zagospodarować sąsiednie miejscowości.
  Burmistrz Putkiewicz już ostrzy sobie zęby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię