Czy na cmentarzu komunalnym powstanie ściana na prochy?

2

PIASECZNO O przeanalizowanie pomysłu budowy ściany, w której można by umieszczać urny z prochami zmarłych, poprosił podczas ostatniej sesji radny Krzysztof Cieślak


Okazuje się, że jest to możliwe. Jednak tego typu konstrukcja byłaby dość kosztowna. Zapytania dotyczące budowy kolumbarium, czyli miejsca ze ściennymi niszami urnowymi, pojawiały się już wcześniej. W ubiegłym roku gminny wydział utrzymania terenów publicznych analizował możliwości jego wzniesienia.

– Z zebranych ofert wynikało, iż koszty budowy kolumbarium, w zależności od jego wielkości, wynosiłyby od 500 tys. zł wzwyż – informuje Anna Grzejszczyk z gminnego biura promocji.

Na razie pomysł nie został w żaden sposób skonkretyzowany, a radni nie przeznaczyli na jego realizację funduszy co nie znaczy, że temat w najbliższym czasie nie powróci.
Urny z prochami mogą być chowane także w grobach tradycyjnych, ewentualnie w ziemnych lub murowanych grobach urnowym. Kolumbarium ma natomiast tę zaletę, że zajmuje mniej miejsca. Najbliższe znajduje się na Cmentarzu Południowym w Antoninowie. Tam do wyboru są cztery, różniące się wielkością rodzaje nisz. Ich koszt zawiera się w przedziale od 1450 do 3270 zł (w największych niszach może zmieścić się kilka urn).

TW

2 KOMENTARZE

    • Można ale graniczy to z cudem. Parking jest zapchany przez pobliskich mieszkańców bloków a duży parking zagospodarowano na pętle autobusową. Parkowanie w miejscach nie dozwolonych zazwyczaj kończy się mandatem bo to jedne z częściej odwiedzanych miejsc przez SM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię