Doroczny Marsz Niepodległości w Krępie

2

PRAŻMÓW W poniedziałek 11 listopada w Krępie odbył się dziewiąty już Marsz Niepodległości. Jak co roku było kolorowo, patriotycznie i wesoło


Marsz z okazji Narodowego Święta Niepodległości wyruszył punktualnie o godz. 11.11 ze skrzyżowania ulic Długiej i Krótkiej. Po odśpiewaniu hymnu uczestnicy pochodu przeszli na cmentarz żołnierzy I wojny światowej, niosąc flagi i śpiewając patriotyczne pieśni. Na cmentarzu odmówiono modlitwę za poległych, wspominając wydarzenia, które doprowadziły do odrodzenia się wolnej Polski. Pod pamiątkową tablicą, a także na grobach żołnierzy, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Po uroczystości na cmentarzu uczestnicy marszu przeszli na pobliski plac, gdzie zorganizowano piknik. Można było posilić się grochówką z wojskowej kuchni, kiełbaskami pieczonymi na ognisku oraz miło spędzić czas w gronie rodziny i znajomych.
– Wspaniałą oprawę uroczystości stworzyły zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Uwielinach – podkreśla Wiesław Dzwonkowski, sołtys Krępy i jeden z organizatorów wydarzenia. – Dziękujemy także strażakom z OSP Wojciechowice za zapewnienie bezpieczeństwa podczas marszu.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię