Dzięki pasjonatom port został wyremontowany

1

GÓRA KALWARIA Dwa tygodnie temu pisaliśmy o pomyśle wyremontowania pochylni dla służb ratunkowych i wodniaków w porcie wiślanym w Górze Kalwarii. Grupa zapaleńców podjęła inicjatywę, ruszyła do działania i dokonała rzeczy wydawało się niemożliwej.

Mamy wyremontowaną pochylnię dla służb ratunkowych i wodniaków w naszym porcie wiślanym.- powiedział burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.- Miałem okazję osobiście podziękować wszystkim, którzy w tym czynie społecznym dołożyli swoją cegiełkę
Burmistrz wymienił m.in Sławomira Stróża, Sławomira Jagiełłę, Grzegorza Nizińskiego, firmę Hydro KOP, Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego, zrzutkowiczów i wszystkich, którzy kibicowali tej modernizacji.
Pojawiła się incjatywa pasjonatów żeglarstwa, w której niestety gmina Góra Kalwaria nie mogła uczestniczyć przekazując fundusze, ale zorganizowano spotkanie w zarządem powiatu, który aktualnie zarządza portem.  Starostwo Powiatowe w Piasecznie bezpłatnie przekazało betonowe płyty. Udało się je ułożyć dzięki pomocy pracowników i sprzętu firmy Hydro-Kop. Na materiały budowlane zorganizowano zrzutkę. Dzięki modernizacji slipu zyskali wszyscy.

1 KOMENTARZ

  1. Bravo!!! Cieszą takie inicjatywy, tym bardziej, że Wisła to skarb którego może pozazdrościć nam cała zachodnia Europa… (np. po wybetonowanym Renie, kajakiem sobie nie popływasz… )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię