Kiedy przy szkole powstanie w końcu porządny parking?

2

PIASECZNO Mieszkańcy Jazgarzewa od dawna walczą o to, aby gmina zrobiła przy szkole podstawowej w ich miejscowości utwardzony, suchy parking. – Jest to bardzo ważne dla naszej społeczności, bo ciągle jeździmy po dziurach i brniemy w błocie– podkreśla Wioletta Paradowska, przedstawicielka Rady Rodziców szkoły w Jazgarzewie


Temat parkingu przy szkole w Jazgarzewie nie jest nowy. Mieszkańcy poruszali go chociażby we wrześniu ubiegłego roku podczas sesji rady miejskiej. Apelowali, aby poprawić istniejący parking przed zimą, a gdy zrobi się cieplej – wykonać nową nawierzchnię.

Szkoła w Jazgarzewie ma parking, w przeciwieństwie do szkoły w Zalesiu Dolnym – mówił wówczas burmistrz Daniel Putkiewicz. – Oczywiście nie lekceważymy żadnych potrzeb, ale czekająca nas przyszłość jest niepewna. W Jazgarzewie dużym problemem jest woda. Więc zanim przystąpimy do budowy parkingu, trzeba najpierw zrobić odwodnienie.

Kilka dni temu mieszkańcy Jazgarzewa raz jeszcze zaapelowali o rozwiązanie ich problemu, argumentując że wszystkie możliwe działania z ich strony zostały już wyczerpane.
Zadaliśmy gminie pytania, ale nie uzyskaliśmy na nie konkretnych odpowiedzi – informują przedstawiciele rady rodziców. – Ciągle słyszymy obietnice, że w najbliższym czasie parking zostanie zbudowany. Podobno ma to stać się w tym roku, ale do tej pory nikt tego nie potwierdził. To frustrujące, bo na tę inwestycję czekamy już od 9 lat.
Rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły w Jazgarzewie podkreślają, że gmina zaprojektowała obok szkoły drogę, której budowę i odwodnienie powiązano z budową parkingu.

Ta droga nie jest nam aż tak bardzo potrzebna – mówią. – Zdecydowanie bardziej zależy nam na parkingu. Tym bardziej, że ten istniejący nie jest w żaden sposób naprawiany. Uzupełnianie tłucznia i równianie odbywają się okazjonalnie. Ostatnio sama szkoła zainwestowała w tłuczeń, który został wysypany tuż przed furtką. Mamy dosyć tego bagna. Coraz częściej zostawiamy też samochody poza tym terenem. Ponadto niedawno narodził się pomysł, aby w ramach protestu wysadzać i odbierać dzieci, zatrzymując auta wprost na drodze powiatowej…

Burmistrz Daniel Putkiewicz wyjaśnia, że aby zbudować parking, należy najpierw wybudować fragment nowej drogi biegnącej w kierunku cieku wodnego wraz z odwodnieniem.

W tym celu musimy dokonać korekty dokumentacji – tłumaczy. – Jak już to zrobimy, ogłosimy przetarg na wykonanie tego zadania. Chciałbym, aby prace zaczęły się jeszcze w tym roku, ale wiele tu zależy od projektanta. O postępach w realizacji tej jakże ważnej inwestycji na bieżąco będziemy informowali mieszkańców Jazgarzewa.
Burmistrz zapewnia, że póki nie powstanie nowy parking, stary będzie okresowo równany, aby można było z niego korzystać.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Ponadto niedawno narodził się pomysł, aby w ramach protestu wysadzać i odbierać dzieci, zatrzymując auta wprost na drodze powiatowej- serio ? Ktoś jest tak durny i chce narażać swoje dzieci na niebezpieczeństwo? Karta przetargowa dziecko, cudnie !

  2. Ten fragment to czyjaś nadinterpretacja, ktoś żartem takie coś powiedział, zostało to skwitowane że z bezpieczeństwa dzieci się nie żartuje.
    Ważne jest natomiast, że na parking mieszkańcy czekają 20 lat, cały czas słyszą „tak tak, w tym, góra przyszłym roku będzie”, „inni mają gorzej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię