Kobieta pod pełną ochroną w nowoczesnej Przychodni Grapa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Kobiety w dzisiejszych czasach są zabiegane, maja mało czasu dla siebie. Szukają miejsca, w którym znajdą wszechstronną pomoc  zarówno medyczną jak i psychologiczną. O kompleksowej opiece nad płcią piękną rozmawiamy z dr Markiem Rychlikiem Dyrektorem Medycznym Przychodni Grapa


Panie doktorze, jacy specjaliści zapewniają opiekę medyczną dla kobiet w Przychodni Grapa?

dr Marek Rychlik Dyrektor Medyczny: Pacjentki coraz chętniej odwiedzają naszych lekarzy specjalistów, ponieważ zapewniamy nowoczesne usługi, które nie są dostępne w każdej przychodni. Można u nas wykonać konsultacje ginekologiczne wraz z USG referencyjnym każdego trymestru oraz testem PAPP-A, genetycznymi badaniami prenatalnymi, cytologią nowej generacji (płynną, dokładniejszą od standardowej), biopsją zmian okolic sromu i krocza z oceną histopatologiczną pobranego materiału, badaniem drożności jajowodów, które jest podstawowym badaniem, które należy wykonać jeśli próby zajścia w ciążę nie udają się. W przychodni wykonujemy również badania radiologiczne, takie jak USG piersi. Zwracam uwagę na fakt, iż obecnie zaleca się dla kobiet powyżej 35 roku życia wykonanie badania USG piersi w I trymestrze ciąży u wszystkich ciężarnych, a dla kobiet poniżej 35 roku życia rozważenie badania USG piersi w I lub II trymestrze ciąży. Ponadto wykonanie badania w przypadku zmian w obrębie piersi takich jak: guz, zaczerwienienie lub obrzęk skóry piersi, powiększenie węzłów chłonnych pachowych – niezależnie od czasu trwania ciąży.

W Przychodni Grapa można wykonać USG referencyjne każdego trymestru oraz test PAPP-A, genetyczne badania prenatalne czy cytologią nowej generacji.

W przychodni odbywają się konsultacje lekarza endokrynologa, diabetologa, neurologa (kobiety częściej niż mężczyźni cierpią na migreny), wykonujemy biopsje tarczycy i sutków pod kontrolą USG. Można wykonać badanie USG Doppler wraz z konsultacją chirurga naczyniowego (po 45 roku życia co 3 kobieta i co 5 mężczyzna szuka pomocy w temacie żylaków). Badanie dopplerowskie pozwala ocenić wydolność żył i tętnic oraz dokładnie wskazać miejsca, gdzie pojawiły się zmiany chorobowe takie jak niedrożność, zatory żylne i tętniaki. Dla komfortu pacjentek badania laboratoryjne wykonujemy również w soboty.

Panie doktorze, wykonują Państwo wiele badań z których może skorzystać kobieta, a co z jej zdrowiem psychicznym? Przecież jest tak samo ważne.

dr Marek Rychlik Dyrektor Medyczny: Powiem więcej, ważne jest nie tylko zdrowie psychiczne ale i emocjonalne. Zdrowie emocjonalne określa nasz związek z naszymi uczuciami i emocjami, zdrowie psychiczne wpływa na naszą zdolność do przetwarzania informacji i otaczających nas okoliczności. Na przykład, nasze zdrowie emocjonalne daje nam narzędzia do wyrażania naszego niezadowolenia, jeśli sytuacja nas martwi lub denerwuje, podczas gdy nasze zdrowie psychiczne wpływa na to, jak rozumiemy i przetwarzamy tę sytuację. W Przychodni Grapa odbywają się konsultacje psychiatryczne, psychologiczne i psychodietetyczne. W pięknych wnętrzach zapewniających dyskrecję i intymność uczymy kobiety (i mężczyzn), jak w czasach niepewności i pełnych przeciwności losu postawić zdrowie emocjonalne i psychiczne na pierwszym miejscu, jak postępować by radzić sobie z otaczającymi nas okolicznościami i w końcu przebrnąć przez nie.
Zachęcam całe rodziny do korzystania z bezpłatnej opieki w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Deklarację można złożyć za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta lub wysyłając e-mail do przychodni.

Dziękuję za rozmowę. Artykuł służy do celów informacyjnych.

Przychodnia Grapa
Al. Wojska Polskiego 4
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 22 717 40 03 lub 01

www.przychodniagrapa.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię