Magiczne Ogrody, wycieczka do świata baśni

0

Są takie miejsca, które świetnie nadają się do grupowego poznawania. Gdzie emocje przekazywane na gorąco między koleżankami czy kolegami są bardzo silne. Jedną z nich jest podróż po Magicznych Ogrodach.

Magiczne Ogrody Janowiec, to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach Rodzinny Park Tematyczny. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Szerokie utwardzone alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych, prowadzą do strumyków i wodospadów. W Magicznych Ogrodach znajdujemy mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Spotkamy punkty widokowe, plażę i staw z tratwami.

Kraina wycieczek

Ani nauczycieli, ani tym bardziej uczniów nie trzeba przekonywać do tego, że uczenie się poza szkołą czy przedszkolem może dawać wspaniałe efekty. Magiczne Ogrody są kopalnią wiedzy na temat przyrody, którą można zobaczyć na żywo. Rosną tu różne wspaniałe rośliny, które nie tak łatwo spotkać w innych miejscach. Na przykład wśród kolekcji tulipanów można znaleźć prawdziwe unikaty – „Magiczne Ogrody”, które 25 lat krzyżował jedyny Polski hodowca, Roman Szymański. Także jego dziełem jest najczarniejszy tulipan na świecie, „Fringed Black”. Młodym miłośnikom lodów na pewno przypadnie do gustu Tulipan Lodowy „Ice Cream”.

Żeby zobaczyć jak pięknie kwitną trzeba zdążyć do połowy maja.

W parku znajdujemy także kolekcje róż Kordesa, piwonii i hortensji. Rosną tu rośliny miododajne, jak np. budleje. Podczas spaceru można się także natknąć na pergole.

Przy okazji warto pomyśleć ilu zmysłów używa się w Magicznych Ogrodach? Odpowiedź brzmi: wszystkich! Widzimy kolory kwiatów, czujemy ich zapach, niektóre z nich możemy zjeść, słyszymy szum strumieni, możemy dotknąć różnych naturalnych materiałów: drewna czy kamienia czy wreszcie pochodzić na bosaka po trawie czy piasku.

Baśniowe krainy

Są też inne powody, żeby zorganizować wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Wspaniale się je zwiedza z rodzicami, ale nic nie zastąpi wyjazdu z kolegami i koleżankami. Na wszystkich czeka tam aż 15 baśniowych krain. Już same ich nazwy rozbudzają wyobraźnię.

Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina, Marchewkowe Pole, Krasnoludzki Gród. Smocze Gniazdo, Drzewa i Mroczysko pokazują kolejne szczegóły ogrodowej opowieści. Po przejściu wszystkich krain świat baśni stoi otworem przed młodymi odkrywcami.

Czekają tam na nich wyjątkowe atrakcje. Są wśród nich drewniane huśtawki i karuzele napędzane siłą mięśni. Jest Krasnoludzka Wieża Prób, czyli 15 – metrowa zjeżdżalnia. Są podziemne tunele i linowe mosty na wysokości koron drzew. Na najmłodszych czekają bezpieczne place zabaw.

Oczywiście nie ma baśni bez bohaterów. W Magicznych Ogrodach są nimi dwaj Czarodzieje – Zoran i Arag, których przyjaźń zakończyła się z powodu miłości do tajemniczej czarodziejki Tuuli. W czasie spaceru po ogrodowych alejkach można zobaczyć Czarodziejów, Krasnoludy, Wróżki i włochate Mordole. Nie da się ich zobaczy nigdzie indziej!

Zabierz kawałek Magicznych Ogrodów do siebie!

Nikogo z odwiedzających Magiczne Ogrody nie zdziwi, że spędzony w nich czas to bardzo zdrowy wysiłek po którym będzie czas na smaczny posiłek i odwiedziny sklepów z pamiątkami! Znaleźć w nich można maskotki, breloczki, magnesy oraz produkowaną w Polsce drewnianą broń. Czekają także koszulki, stroje i akcesoria dla Krasnoludów i Wróżek.

Miłośników czytania mogą skusić książki polecane przez Skrzata Kronikarza. Opowiadają one m. in. o naturze, miłości i przyjaźni oraz o tym, jak zrozumieć emocje i kształtujące się charaktery. Baśnik Magicznych Ogrodów jest jedną z takich książek.

Pamiętajcie, czeka na Was niezwykłe miejsce, gdzie na pewno przeżyjecie przygodę!

Bo Magiczne Ogrody Janowiec to miejsce do nauki, relaksu i zabawy.

www.magiczneogrody.com

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

instagram.com/magiczne_ogrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię