Nagranie oszusta bankowego! Posłuchajcie jak to się odbywa!

5

PIASECZNO Policjanci z Piaseczna publikują nagranie rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. Zdalnego pulpitu. Próbuje zwieść 26-letnią mieszkankę Piaseczna. Prezentowane nagranie jest ostrzeżeniem!

Policjanci z Piaseczna publikują nagranie rozmowy którą odbyła 26-letnia mieszkanka Piaseczna z oszustem. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku, zaniepokojony jak słychać na nagraniu wykrytą przez bank podejrzaną transakcją na jej koncie. By jej „zapobiec” i jak twierdzi zgodnie z regulaminem banku instruuje klientkę i przekonuje, że połączy ją z działem technicznym. Jednak by to zrobić, przekazuje jej nazwę aplikacji, którą koniecznie musi teraz zainstalować. Okazuje się, że jest to znana darmowa aplikacja tzw. zdalnego pulpitu, niestety coraz częściej, jak dziś wiemy, wykorzystywanej przez oszustów bankowych.

CZYTAJ TAKŻE:  Dostał mandat za fałszywe dane

Jeśli zainstalujemy taką aplikację wówczas przestępca widzi wszystko, co robimy na smartfonie czy komputerze. Otrzymuje on także pełną kontrolę nad naszym kontem bankowym. Kradzione są dostępne tam środki finansowe, mogą również z naszego konta zostać zaciągnięte kredyty.

W tym przypadku mieszkanka Piaseczna nie dała się oszukać i sama ostrzega dziś innych przed oszustami wymuszającymi instalację aplikacji tzw. zdalnego pulpitu.

Policjanci przypominają, by w podobnej sytuacji natychmiast się rozłączyć i osobiście skontaktować się ze swoim bankiem! Prezentowane nagranie niech będzie ostrzeżeniem.

5 KOMENTARZE

    • Poszukaj video na Niebezpieczniku. Są to typowe, popularne aplikacje do zdalnego udostępniania ekranu. Same aplikacje nie są podejrzane.

  1. Czy tylko ja zwróciłem na wschodni akcent i wymowę dzwoniącego pana? Rozpanoszyli się tutaj ci zaproszeni przez PIS Ukraińcy…

    • Niestety, oszustwa na bank, na olx i ostatnio m.in. fotowoltaika (Euro Call Center) – wszystko to „interesy” ludzi ze wschodu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię