Nowy burmistrz Piaseczna. Kim jest, od czego zacznie?

3

PIASECZNO W drugiej turze wyborów samorządowych Daniel Putkiewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej pewnie pokonał w wyścigu do fotela burmistrza Wojciecha Ołdakowskiego z PiS. – Wyborcy obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem, którego postaram się nie zawieść – mówi nowy włodarz gminy


Daniel Putkiewicz będzie rządził gminą przez najbliższych pięć lat

W drugiej turze wyborów Daniel Putkiewicz zdobył 18 719 głosów (71,14 proc.), a jego kontrkandydat – 7594 (28,86 proc.) przy frekwencji na poziomie 45,3 proc. Największe poparcie burmistrz elekt uzyskał na terenie Józefosławia. Daniel Putkiewicz ma 42 lata i z piaseczyńskim samorządem związany jest od 2001 roku (wcześniej przez kilka lat pracował jako dziennikarz). Najpierw znalazł zatrudnienie w biurze promocji, potem przez kilka lat pracował na stanowisku pełnomocnika ds. rozwoju gminy pod skrzydłami ówczesnego burmistrza Józefa Zalewskiego, jednocześnie pełniąc od 2006 roku funkcję radnego powiatowego. Koordynował między innymi sprawy związane z rozwojem transportu publicznego, rewitalizacją miasta oraz pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych. W 2010 roku objął funkcję pierwszego zastępcy burmistrza Zdzisława Lisa. Będzie ją pełnił do około 20 listopada, kiedy to zostanie zaprzysiężony na nowego burmistrza Piaseczna.
Daniel Putkiewicz jest absolwentem wydziału politologii Uniwersytetu Warszawskiego o specjalizacji administracja publiczna. Studiował również stosunki międzynarodowe w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego ukończył podyplomowe studium urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej, studia podyplomowe Szkoły Biznesu Politechniki Krakowskiej i Central Connecticut State University. Daniel Putkiewicz jest członkiem piaseczyńskiej Platformy Obywatelskiej. Ma żonę i dwóch synów.
– To wielka odpowiedzialność i ogromne zobowiązanie, które z pokorą i wdzięcznością przyjmuję – mówił zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów burmistrz elekt. – Postaram się zrobić wszystko, aby nie zawieść zaufania wyborców. Chcę pracować tak, jak do tej pory, a nawet więcej, aby Piaseczno stawało się ładniejsze i było jeszcze lepszym miejscem do życia. Nie spodziewałem się, że wygram z tak dużą przewagą, choć byłem przekonany, że nasza drużyna obroni się tym, czego zdołała dokonać przez ostatnich 8 lat.
Wiadomo już, że jednym z wiceburmistrzów zostanie Hanna Kułakowska-Michalak, która będzie odpowiadała za oświatę i sprawy społeczne. Na razie nieznane jest nazwisko drugiego wiceburmistrza.
Daniel Putkiewicz zapowiada, że zacznie pracę od przeorganizowania struktury urzędu, aby można było realizować jeszcze więcej zadań – w tym inwestycyjnych – w jeszcze szybszym tempie. Chce też jak najszybciej poprawiać drobne niedociągnięcia w przestrzeni miejskiej, które irytują mieszkańców, jak nierówne chodniki, zbyt wysokie krawężniki, przewrócone słupki czy brak koszy na śmieci.
– Chcę doprowadzić do tego, aby wszystkie zgłaszane sprawy były w ekspresowym tempie rozpatrywane i załatwiane – deklaruje.

Tomasz Wojciuk

3 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję,że ruszy temat szkoły Podstawowej przy AL.Kalin 30 im .Pilsudskiego (była landryna), bo dyrektorka Łęcka poza mianowaniem Pana Piotra na wice,nic dobrego nie robi.
  Był koszmar i trwa nadal a dzieci tracą.
  Mam nadzieję ,że teraz nikt nie powie o niczym nie wie i nic nie widział.

 2. Niech żyje partia! Niech żyje Piaseczno News! Niech żyje Edward Gierek! Niech żyje Putkiewicz! Niech żyje Putin! Niech żyje Michnik!Niech żyje haratanie w gałę! Niech żyją podatki dla plebsu!Niech żyją entuzjaści eutanazji(:))! Zajebać człowieka-bo ma zdanie! Pinochet.

 3. ad kim jest?

  Jest człowiekiem, który zaczął wobec mnie – nieznanego mu, szeregowego mieszkańca – od niedotrzymania słowa, wiecznego przeciągnia „jutro”, „za tydzień”, przerzucania się odpowiedzialnością z podwładnym.

  Człowiek, któremu dobrze z oczu patrzy, zrobił na mnie, po kilku spotkaniach, fatalne, tragiczne wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię