Nowy trener w Żabieńcu

0

PIASECZNO PIŁKA NOŻNA, A KLASA Pod koniec ubiegłego roku w Jedności Żabieniec doszło do zmiany trenera. Zespół w rundzie wiosennej poprowadzi Dariusz Cackowski, który będzie także pracować z rocznikiem 2002/3

Pomysł dokonania zmiany w Jedności powstał dość nietypowo, bo na prośbę dotychczasowego pierwszego szkoleniowca Michała Wojcika, który zrezygnował z prowadzenia drużyny seniorów, chcąc skupić się bardziej na roli trenera koordynatora. Nie można jednak ukrywać, że w klubie panuje również przekonanie, że Jedność – póki co – nie grała w tym sezonie na miarę swoich możliwości.
Uważamy, że chłopaki są w stanie osiągać lepsze wyniki, ale do tego trzeba tracić mniej bramek – mówi Paweł Sawa, prezes LKS Jedność Żabieniec.Wielokrotnie zespół na boisku wyglądał dobrze, a niestety przegrywaliśmy. To jest piłka seniorska i musimy szukać rozwiązań, które będą przynosiły nie tylko dobrą grę, ale również punkty, a tych ewidentnie nam brakuje.

Prezes zdradził, że w grę wchodziło trzech trenerów, z którymi rozmawiał. Wszyscy zdecydowanie chcieli poprowadzić Jedność, ale ostatecznie zdecydował, że na chwilę obecną najlepszym kandydatem będzie Dariusz Cackowski.
Darek, pomimo że jest rodowitym „Żabieniakiem”, przez kilka ostatnich lat reprezentował kluby w wyższych ligach (III i IV), by ostatecznie wrócić na stare śmieci, gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki i podjąć prace szkoleniową z rocznikiem 2002/3 – wyjaśnia Paweł Sawa. – Naturalną rzeczą jest, że coraz więcej zawodników z rocznika 2002/3 puka do drużyny seniorskiej, a najlepiej zna ich właśnie Darek. Dodatkowo bardzo mi zależało, aby to był ktoś z zewnątrz, kto nie do końca jest w przyjacielskiej komitywie z chłopakami, a jednocześnie zna trochę nasz problem.

Prezes nie kryje, że ambicje i zespół są w Żabieńcu na zdecydowanie wyższym poziomie niż wskazuje na to obecna sytuacja w tabeli. Wszyscy w klubie chcieliby się bić o najwyższe cele, a nie… grać w ogonie A klasy.

Jak zapewne większość kibiców wie, nasz klub już niedługo obchodził będzie 100-lecie działalności i chcielibyśmy powalczyć o lepszy poziom sportowy – dodaje prezes. – Jakiś konkretnych celów nie postawiliśmy „Cackowi”, ale kto jak nie on (Żabieniak) wie lepiej, że Jedność powinna więcej wygrywać. Obecnie odpoczywamy i ładujemy akumulatory, aby od stycznia ruszyć po więcej.

Dobrze znany lokalnym kibicom Dariusz Cackowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Jedności, następnie jako zawodnik KS Piaseczno grał w drużynach młodzieżowych oraz występował na poziomie IV ligi. Kolejnymi klubami w jedno karierze piłkarskiej były Mazowsze Grójec (III liga) oraz Naprzód Zielonki (V liga). W sezonie 2004/2005 „Cacek” był ważną postacią LKS Jedność Żabieniec, mającą za sobą dobry sezon w lidze okręgowej zakończony na drugim miejscu z prawem gry w barażach o V ligę. Po nieudanych meczach dodatkowych występował jeszcze jedną rundę w barwach Jedności, a następnie grał, między innymi, w Naprzodzie Zielonki (V liga), Sparcie Jazgarzew (IV liga) czy KS Mszczonowiance (IV liga). Jako trener Dariusz Cackowski prowadził takie kluby jak: Naprzód Zielonki (IV liga), Sparta Jazgarzew (A klasa), KS Mszczonowianka (IV liga/A klasa) oraz – przez ostatnie trzy rundy – LKS Osuchów (A Klasa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię