Oddaj niepotrzebny rower lub części, albo bezpłatnie napraw zepsuty w Auchan Piaseczno

0

PIASECZNO Sezon rowerowy w pełni! Rower służył Ci przez wiele miesięcy i chcesz wymienić go na nowy, a może zastanawiasz się, co zrobić ze starymi, nieużywanymi częściami? W sobotę 16 września weź udział w zbiórce, którą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko. Punkt zbiórki rowerów i części rowerowych będzie czynny od godziny 10.00 do godzi. 17.00.

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno po raz kolejny zaprasza do udziału w zbiórce rowerów i części rowerowych, które trafia potem do Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Organizacja wspiera dzieci i młodzież w rozwoju i pokazuje im, jak można pomagać innym.

Do punktu zbiórki na parkingu Centrum Handlowego Auchan Piaseczno można przynosić nowe i używane rowery dowolnej wielkości i w każdym stanie, części rowerowe, ramy, koła, akcesoria rowerowe – m.in. kaski, światełka, zapięcia oraz narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

Jak zebrany sprzęt pomoże dzieciom i młodzieży?

Sprzęt zgromadzony podczas zbiórki trafi do Otwartego Warsztatu Rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko. W tym miejscu młodzież pod okiem wolontariuszy Stowarzyszenia uczy się majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów.

W ramach programu „Rower za dobro” podopieczni stowarzyszenia mają szansę na otrzymanie roweru w zamian za troskę i pomoc innym. Wymogiem jest udział w minimum dziesięciu działaniach na rzecz innych, takich jak m.in. wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy czy remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest także zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach.

Skorzystaj z mobilnego serwisu rowerowego

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, w zamian za przekazane sprzęty i okazane serce, będzie prowadzić podczas wydarzenia nieodpłatny mobilny serwis rowerowy. Przed Centrum Handlowym Auchan Piaseczno będzie można skorzystać z przeglądu pojazdu i niewielkich napraw, takich jak regulacja hamulców, przerzutek, przesmarować łańcuch czy nauczyć się wymiany przebitej dętki i jej łatania. Mobilny serwis rowerowy będzie czynny w trakcie zbiórki.

Zbiórka rowerów i części rowerowych odbędzie się 16 września w godzinach 10.00-17.00 na parkingu Centrum Handlowego Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. W trakcie akcji będzie można nieodpłatnie skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię