Okolice dworca PKP w Piasecznie, jak będą wyglądać

0

PIASECZNO Okolice dworca PKP to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Piasecznie. Jednocześnie to jeden z obszarów, które będą się zmieniać. Chcesz mieć wpływ na to, jak będzie to miejsce wyglądać w przyszłości? Weź udział w konsultacjach społecznych i wspólnym projektowaniu! Spotkania będą realizowane również w wersji online.

Celem wspólnej pracy będzie przygotowanie  koncepcji rozwoju tego obszaru, a następnie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego okolic dworca PKP w Piasecznie.

Podczas konsultacji chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób mieszkańcy obecnie korzystają z tego obszaru, a jak chcieliby korzystać w przyszłości i co zrobić, by ta okolica lepiej odpowiadała na potrzeby lokalnej społeczności. Wspólnie z projektantami będziemy pracować nad pomysłami na zagospodarowanie i rozwój tych terenów. Koncepcja będzie obejmowała obszar sąsiadujący z terenami kolei w rejonie dworca PKP Piaseczno, pomiędzy ulicami Jana Pawła II na północy a Sienkiewicza na południu, oraz przyległy do tego terenu obszar ograniczony ulicami: Dworcową i Poniatowskiego od wschodu i Broniewskiego od zachodu.

Porozmawiajmy:

 • o tym, jak obecnie korzystamy z okolic dworca PKP w Piasecznie,
 • o tym, co się najbardziej podoba w okolicy, a co należałoby ulepszyć,
 • o tym, jak zadbać o wartościowe miejsca i jak rozwijać nowe.
CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

KONSULTACJE TRWAJĄ DO 30 LISTOPADA 2021

Jak można wziąć udział w konsultacjach? 

 • Dołącz do spaceru z ekspertami 20.11.2021 r. (sobota), w godzinach od 10.00 do 12.00, start przy dworcu PKP
 • Zajrzyj na dyżur projektantów 20.11.2021 r. (sobota), w godzinach od 10.00 do 13.30, w budynku dworca PKP w części należącej do „Dworzec Kultury” w sali na I piętrze (drzwi wejściowe od strony wejścia na kładkę
 • Prześlij opinie i pomysły na adres mailowy: [email protected]
 • Podstrona konsultacji: planokolicdworca.piaseczno.eu
 • Przyjdź na spotkania wspólnego projektowania od 17 do 22.11.2021 r. lub dołącz do niego online na FB Gminy Piaseczno:
 • I spotkanie – Gdzie i jakie tereny zielone w okolicy dworca PKP? Co chcemy robić w miejscach rekreacji? 17.11.2021 r. (środa), w godzinach 17.00-20.00, Centrum Edukacyjno-Multimedialne, ul. Jana Pawła II 55
 • II spotkanie – Jak zadbać o miejsca historyczne i wartościowe w okolicy dworca PKP? Jakie funkcje mogą pełnić te miejsca?, Jak zadbać o sprawną komunikację? Jak wygodnie poruszać się rowerem, pieszo, samochodem w okolicy dworca PKP? 18.11.2021 r. (czwartek), w godzinach 17.00-20.00, Centrum Edukacyjno-Multimedialne, ul. Jana Pawła II 55
 • III spotkanie – Jakie nowe funkcje powinny pojawić się w rejonie dworca PKP? W jaki sposób powinna rozwijać się ta część Piaseczna? 22.11.2021 r. (poniedziałek), w godzinach 17.00-20.00, Centrum Edukacyjno-Multimedialne, ul. Jana Pawła II 55
CZYTAJ TAKŻE:  ONDA usuwa podwójny podbródek. Zabieg można wykonać w Piasecznie

Podczas spotkań będziemy pytać o potrzeby mieszkańców i propozycje zagospodarowania przestrzeni, z pomocą projektantów dobierać i rysować najlepsze kierunki rozwoju.

Spotkanie podsumowujące odbędzie się 24.11.2021 r. (środa), w godzinach 18.00-20.00w sali Centrum Edukacyjno-Multimedialnego, ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Równocześnie z procesem konsultacji rusza formalna procedura zbierania wniosków miejscowego planu: MPZP dla terenu okolic dworca PKP.

Jeśli chcesz podzielić się z sąsiadami lub znajomymi informacją o procesie – możesz pobrać plakat, aby samodzielnie go wydrukować i powiesić. Pobierz: Jakie okolice dworca PKP – plakat (.pdf, 202 KB).

Dołącz też do wydarzenia na Facebooku Konsultacje w sprawie zagospodarowania okolic dworca PKP.

planokolicdworca.piaseczno.eu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię