Zamknij

Kombi, SUV czy minivan? Najlepsze modele aut rodzinnych na rynku, włącznie z rozwiązaniem dla 7 osób!

15:12, 31.07.2024
Skomentuj
art. promocyjny

Mnogość modeli samochodów dostępnych na rynku często może sprawiać, że wybór odpowiedniego auta jest prawdziwym wyzwaniem. Jaki pojazd najlepiej sprawdzi się w codziennym użytkowaniu dla dużej rodziny? Lepszym rozwiązaniem będzie pojemne kombi, modny SUV, a może jednak przestronny minivan? Podpowiadamy, które modele samochodów są najlepszym rozwiązaniem do rodzinnego użytku! 

Jakie cechy powinien posiadać idealny samochód dla rodziny?

Decydując się na zakup samochodu, często bierzemy pod uwagę kryteria takie jak jego wygląd czy obszerna lista wyposażenia. W przypadku aut rodzinnych szczególnie ważne są jednak walory użytkowe! Samochód, którym podróżujemy w większym gronie, powinien oferować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, a zarazem nie obciążać domowego budżetu wydatkami na naprawy. Rodzinne auto z pewnością powinno charakteryzować się funkcjonalnością. Mowa tu przede wszystkim o przestronności wnętrza, zarówno w kwestii wygody pasażerów, jak i miejsca na bagaże. O ile dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny wystarczającym wyborem będzie typowe kombi, o tyle przy większej liczbie pasażerów potrzebny będzie już minivan lub duży SUV.

Wybór samochodu rodzinnego a koszty jego użytkowania

Oprócz funkcjonalności i bezpieczeństwa jednym z istotnych kryteriów podczas wyboru auta rodzinnego są koszty jego utrzymania. Pierwszą kwestią wartą poruszenia są koszty paliwa. Przez lata przyjęło się, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w przypadku dużych samochodów rodzinnych są modele zasilane silnikami wysokoprężnymi. Zwykle pojazdy te zapewniają niższe spalanie, szczególnie podczas dalszych podróży. Alternatywą mogą być jednak nowoczesne silniki benzynowe, opcjonalnie zasilane gazem LPG, które również cechują się naprawdę akceptowanymi kosztami jazdy. Ciekawą opcją są też ekonomiczne hybrydy lub bezemisyjne auta elektryczne, które w ostatnich latach cieszą się sporym zainteresowaniem klientów.Duży wpływ na koszty ma serwisowanie pojazdu. W przypadku bardziej awaryjnych modeli to właśnie naprawy mogą najbardziej obciążać domowy budżet. Z tego względu wybierając auto dla rodziny, warto zapoznać się z opiniami użytkowników, aby uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości. Istotnym zagadnieniem jest także koszt rocznego ubezpieczenia OC oraz ewentualnej polisy AC. W tym przypadku kwotę konieczną do zapłaty możemy łatwo sprawdzić, wykorzystując kalkulator OC na Warta.pl, który pozwoli szybko i wygodnie obliczyć wartość ubezpieczenia.

Najlepsze modele samochodów kombi dla rodzin

Przez lata podstawowym wyborem wielu kierowców były samochody w nadwoziu kombi. Te pojazdy zwykle charakteryzują się sporą przestrzenią w kabinie oraz naprawdę ogromnym bagażnikiem. Dobrym przykładem tego typu aut mogą być dobrze znane modele koncernu VAG, takie jak Skoda Octavia czy Volkswagen Passat. Te dwa modele cieszą się stosunkowo największą popularnością w naszym kraju, jednak poszukując samochodu dostosowanego do własnych potrzeb, warto przyjrzeć się również ofertom konkurencyjnych marek. Ciekawą propozycją może być chociażby słynąca z trwałości Toyota Corolla, ekonomiczna Kia Cee`d lub też duży i wygodny Peugeot 508. Co istotne, nawet kilkuletnie egzemplarze popularnych modeli utrzymują już naprawdę atrakcyjne ceny, stąd też zakup pojazdu nie musi być wyjątkowo dużym obciążeniem dla budżetu. Pojemne, komfortowe kombi zwykle nie powinno generować ogromnych kosztów eksploatacji, a przy tym pozwoli wygodnie podróżować piątce pasażerów.

Modny i praktyczny SUV - jakie modele warto wybrać?

Obserwując polskie drogi, trudno oprzeć się wrażeniu, że to właśnie segment aut klasy SUV cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Faktem jest, że każdy producent posiada dziś w ofercie tego rodzaju modele. Różnorodność na rynku jest ogromna - w ten sposób znaleźć możemy zarówno mniejsze samochody, takie jak Toyota Yaris Cross czy też Fiat 500X, ale również naprawdę ogromne pojazdy, jak chociażby BMW X5, Audi Q7 czy Jeep Grand Cherokee. Zaletą posiadania SUV-a są jego właściwości jezdne, jak również napęd na cztery koła, zapewniający pewność prowadzenia na zaśnieżonych czy oblodzonych drogach. Dużym atutem większych SUV-ów jest także dostępność dodatkowego, trzeciego rzędu siedzeń, a co za tym idzie, możliwość podróżowania w siedem osób.

Pojemny minivan, czyli propozycja dla dużej rodziny

Osobną kategorią aut rodzinnych są minivany, czyli auta przypominające samochody dostawcze, wyposażone nawet w dziewięć foteli. Z tego względu ten rodzaj pojazdów to propozycja nawet dla dużych rodzin. Co więcej, poza większą liczbą siedzeń przeciętny minivan oferuje także naprawdę sporą przestrzeń bagażową, co z pewnością okaże się nie bez znaczenia nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, ale także większych zakupów w markecie. Minivan może również cechować się znacznie większym komfortem podróżowania, a przez wzgląd na popularność tych pojazdów nietrudno o części zamienne, dzięki czemu naprawy nie powinny być istotnym obciążeniem dla właścicieli.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%