Zamknij

Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

. + 00:37, 13.02.2025 Aktualizacja: 00:38, 13.02.2025
Skomentuj

Pomimo, iż mało osób zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu alkoholu na organizm, to wciąż jego spożycie jest stosunkowo wysokie. Według statystyk, tylko ok.25% Europejczyków w skali roku ani razu nie sięga po alkohol. Warto jednak być świadomym, jak regularne spożywanie alkoholu wpływa na nasze ciało oraz samopoczucie.

Spowolnienie metabolizmu

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że każda dawka alkoholu przekłada się na spowolnienie naszego metabolizmu. W takiej sytuacji, organizm w pierwszej kolejności stara się zwalczać alkohol, zamiast spalać tkankę tłuszczową. To ma bezpośrednie przełożenie na kwestie utraty zbędnych kilogramów. 

Kaloryczność alkoholu

Poza spowolnieniem metabolizmu, warto jest podkreślić fakt, iż alkohol dostarcza nam zupełnie bezwartościowych kalorii. Dla przykładu, klasyczne piwo ma około 250 kcal, kieliszek wódki około 110 kcal, a kieliszek wina około 150 kcal. Sprawia to, że w szybki sposób przyswajamy dużą ilość kalorii, co przekłada się na łatwość przekroczenia zapotrzebowania kalorycznego. W dodatku nie ma on żadnych wartości odżywczych.

Ponadto, warto podkreślić fakt, że alkohol zwiększa nasz apetyt, a stan upojenia sprawia, że chętniej sięgamy po niezdrowe i wysokoprzetworzone produkty, które to zazwyczaj charakteryzują się dużą ilością kalorii.

Z tego względu, zawodowi piłkarze, którzy dbają o swoją dietę, unikają spożywanie alkoholu. Dzięki temu mają możliwość utrzymania wysokiej formy, a to sprawia, że liga rumuńska może wyglądać dla nich bardzo korzystnie, dzięki dobrym wynikom.

Gorsza regeneracja 

Należy również zauważyć, że spożywanie alkoholu odbija się na naszej regeneracji. Będąc w stanie upojenia, zdecydowanie trudniej będzie nam odpowiednio odpocząć i zregenerować organizm za pomocą snu. Nie można zapominać, że odpowiednia regeneracja jest kluczowa dla naszego prawidłowego funkcjonowania i dobrego samopoczucia.

Odwodnienie

Picie alkoholu prowadzi również do odwodnienia organizmu. Wprawianie się w stan upojenia doprowadza do utraty wody, ale również elektrolitów. To z kolei przekłada się bezpośrednio na wydolność naszego organizmu i ogólne samopoczucie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%