Ignacy Gołębiowski był związany z konstancińskim samorządem niemal od początku jego istnienia. Przez pięć kadencji, w latach 1994–2010 oraz ponownie w latach 2018–2024, zasiadał w Radzie Miejskiej. W latach 1998–2002 pełnił funkcję burmistrza, a następnie przewodniczącego Rady Miejskiej (2006–2008) oraz jej wiceprzewodniczącego (2009–2010). Aktywnie działał w licznych komisjach, w tym w Komisji Polityki Senioralnej, gdzie dążył do powstania domu seniora w mieście.
Poza działalnością w samorządzie, Gołębiowski angażował się w projekty służące mieszkańcom. Był inicjatorem budowy pomnika upamiętniającego Piotra Szczurowskiego – zasłużonego pedagoga i dyrektora Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Przemysłu Papierniczego. Jego praca i zaangażowanie sprawiły, że na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców jako osoba życzliwa, otwarta i gotowa do działania.
Burmistrz Michał Wiśniewski oraz cała społeczność Konstancina-Jeziorny łączą się w bólu z rodziną i bliskimi Ignacego Gołębiowskiego. – Odszedł człowiek, którego prawość, otwartość i serdeczność na zawsze pozostaną w naszej pamięci – podkreśla burmistrz.
Na chwilę obecną data uroczystości pogrzebowych nie jest jeszcze znana.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz