- Celem wydarzenia jest wsparcie uczniów naszej szkoły poprzez połączenie sportu, lokalnej integracji i działań charytatywnych – mówi Magdalena Dudek, koordynatorka akcji.
Do udziału w akcji zostali zaproszeni darczyńcy (między innymi lokalne firmy), które za każdy pokonany przez nauczycieli kilometr na dystansach od pięciu kilometrów do półmaratonu przekażą organizatorom określone kwoty.
- Dzięki temu sportowa aktywność uczestników zamienia się w realną pomoc dla potrzebujących uczniów – dodaje Eryk Ozimek, koordynator akcji.
Wydarzenie promuje przy tym aktywność fizyczną, zdrowy styl życia oraz integrację społeczności szkolnej i mieszkańców Piaseczna. Nauczyciele od wielu tygodni przygotowują się do biegu, pokazując uczniom, jak ważne są: współpraca, konsekwencja i zaangażowanie w pomoc innym.
W trakcie sobotniego maratonu będzie również dodatkowa możliwość wsparcia akcji przez wszystkich chętnych. Piaseczyńska szkoła przygotuje bowiem na miejscu stoisko z domowymi wypiekami i lemoniadą. Zebrane w ten sposób środki wspomogą szczytny cel.
- Bardzo zależy nam również na tym, aby „Pomagamy i Biegamy” stało się stałą inicjatywą integrującą społeczność naszej szkoły - od uczniów, przez rodziców, aż po nauczycieli i pracowników szkoły – zapewniają Magdalena Dudek i Eryk Ozimek. - Chcemy uczestniczyć także w kolejnych lokalnych wydarzeniach sportowych i wspólnie tworzyć przestrzeń, w której sport łączy ludzi oraz pomaga zmieniać życie innych na lepsze.
Tyl.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz