POWIAT Ani jedna firma nie złożyła oferty w przetargu na budowę i oznakowanie 87 km dróg rowerowych w gminach Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Góra Kalwaria. Ogłoszono kolejne postępowanie
Włodarze są zdeterminowani, ponieważ na realizację 16 nowych szlaków rowerowych gminy otrzymały wspólnie 10,5 mln zł unijnego dofinansowania. Aby z niego skorzystały, trasy muszą być gotowe do końca października.
- W drugim przetargu, który właśnie ogłosiliśmy, zmniejszyliśmy wymagania dla firm jeśli chodzi o doświadczenie związane z budową dróg dla rowerów - mówi
Zdzisław Lis, burmistrz Piaseczna, które jest liderem trzech gmin.
Na blisko 87 km dróg dla cyklistów, niemal 19 km ma powstać zupełnie od nowa, pozostałe będą wydzielone i oznakowane z już istniejących jezdni. Ponadto przy trasach zostaną zamontowane 282 stojaki na rowery oraz 19 stacji do samodzielnej naprawy jednośladów. Wykonawca - jeżeli takowy się znajdzie - będzie musiał do kwietnia przedstawić projekt, a następnie go zrealizować (wcześniej dokonując m.in. wycinki sporej liczby drzew). Filozofia budowy nowych dróg rowerowych jest taka, aby znacząco ułatwiły dojazd do pracy, szkoły, stacji kolejowej czy urzędu gminy.
0 0
Wycinka drzew? Cykliści mocniejsi od zielonych serduszek. Co na to Pani Kinga?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz