Pływackie święto w Piasecznie

1

PIASECZNO  Co roku sekcja pływacka MKS Piaseczno organizuje zawody z cyklu Grand Prix Piaseczna w Pływaniu. Tym razem do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zjechało 19 klubów z całego Mazowsza – łącznie blisko 200 zawodników

Zawody stały na wysokim poziomie – zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Swoje debiuty zaliczyli tego dnia najmłodsi (siedmio i ośmioletni) członkowie sekcji, a starsi mieli z kolei szansę sprawdzić swoje umiejętności przed lipcowymi rocznikowymi Mistrzostwami Polski. Jak się okazało, nasza zdolna młodzież pobiła wiele życiówek, z uśmiechem zakończyła pływacki sezon i mogła już rozpocząć wakacje.
Elementami, które wyróżniają piaseczyńskie zawody spośród innych tego typy imprez, są konkurencje – wyścig australijski oraz sztafeta rodzinna. W wyścigu australijskim startuje sześć zawodniczek i zawodników z najlepszymi czasami na 50 metrów stylem dowolnym, bez podziału na kategorie wiekowe. Zawodnicy płyną 50 metrów na czas i osoba z najsłabszym wynikiem odpada. W ten sposób w pierwszej serii startuje szóstka, potem jedna osoba zostaje wyeliminowana i w drugiej startuje już tylko pięciu zawodników i tak dalej – aż do wyłonienia jednego zwycięzcy. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się Martyna Jabłońska (wielokrotna Mistrzyni Polski na 50 metrów kraulem) oraz Wiktor Tkacz (tegoroczny 5-ty zawodnik Mistrzostw Polski na 50 metrów kraulem w kategorii chłopców 14-letnich). Oboje są reprezentantami MKS Piaseczno.
Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano atrakcyjne plecaki na sprzęt pływacki, a po zawodach odbyło się ognisko, na którym trenerzy, zawodnicy i rodzice mieli okazję w rodzinnej atmosferze podsumować sezon. Członkowie sekcji mają nadzieję, że w przyszłości tego typu zawody będą mogły odbywać się częściej. Na pewno duże perspektywy otworzy nowy basen.
Wszystkich zainteresowanych pływaniem członkowie sekcji zapraszają na swoją stronę internetową: www.mkspiaseczno.pl oraz na facebooka . W sierpniu odbędzie się obóz przygotowawczy w Stroniu Śląskim, a od września organizowany będzie nabór dzieci z roczników 2012-2010. Szczegółowe informacje dotyczące naborów znajdują się na stronie internetowej.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię