Powstała Mobilna Galeria Kolejowa

2

PIASECZNO Ze środków finansowych budżetu obywatelskiego powstała Mobilna Galeria Kolejowa. Wczoraj wieczorem burmistrz Daniel Putkiewicz uroczyście rozświetlił jej wnętrze

Pomysłodawcą „galerii na kółkach” jest Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Wniosek do budżetu obywatelskiego złożył jako osoba fizyczna, postanawiając staremu zardzewiałemu wagonowi, który może pamiętać nawet pierwszą wojnę światową dać drugie życie.

Dół wagonu wraz elementami jezdnymi został wyremontowany w naszym warsztacie, przeszkleniem zajęła się zewnętrza firma, której prace sfinansowano z budżetu obywatelskiego – mówi Michał Duraj.

Aktualnie mobilna galeria stoi przy stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie. Jako przykładowa ekspozycja posłużyły plansze, prezentujące informacje związane z budżetem obywatelskim. W wagoniku można zobaczyć też prototypy stojaków na rowery nawiązujących do herbu Piaseczna, które możemy już spotkać w różnych częściach miasta. Jakie będą kolejne wystawy i zostaną zaprezentowane? Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i zakres torów wąskotorówki.

– Mobilna Galeria Kolejowa będzie zmieniać swoją lokalizację i zatrzymywać się w różnych punktach trasy kolejki wąskotorowej – mówi Michał Duraj. – Wyposażona jest w akumulatory pozwalające na oświetlanie jej wnętrza przez dwa dni.

Wczoraj po zmroku Michał Duraj wręczył pilota sterującego oświetleniem galerii burmistrzowi Danielowi Putkiewiczowi, który w towarzystwie swojej zastępczyni Hanny Kułakowskiej-Michalak, oraz radnych gminy Piaseczno dokonał symbolicznej iluminacji. Galeria może być rozświetlana różnokolorowymi światłami, możliwe jest oświetlenie całego wagonu lub tylko jego części. To pozwoli na dostosowanie odpowiedniego światła do rodzaju prezentowanej wystawy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię