Przełom w sprawie mostku nad Perełką?

2

PIASECZNO Otwarto kolejny przetarg na remont mostku nad Perełką w parku Książąt Mazowieckich. Najtańsza oferta opiewa na 590 tys. zł. Radni zdecydują czy dołożyć do inwestycji ponad 400 tys. zł


O historii samego mostka, jak i próbach jego modernizacji pisaliśmy już wielokrotnie. Pod koniec marca otwarto kolejny, trzeci już przetarg na realizację zadania. Oprócz remontu mostu wykonawca będzie musiał także dobudować brakujące chodniki, wykonać oświetlenie oraz przebudować fragment sieci teletechnicznej. Do tej pory w dwóch przetargach startowała jedna firma proponując najpierw 750 tys. zł, a potem 792 tys. zł. Obydwa przetargi zostały unieważnione, ponieważ gmina uznała, że kwoty te są znacznie zawyżone. Do trzeciego postępowania stanęło trzech oferentów. Najmniej – 590 tys. zł – zaproponowała firma Budrem. Jednak na razie nie wiadomo, czy gmina podpisze z nią umowę.
– Przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, a przedstawione oferty cały czas są analizowane pod kątem formalnym – informuje Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji.
Na najbliższej sesji rady miejskiej ma pojawić się wniosek o zwiększenie środków na tę inwestycję (na razie w budżecie zarezerwowano na nią 160 tys. zł). Radni zdecydują, czy dołożyć do remontu kolejne 430 tys. zł. Jeśli tak się stanie (a wszystko na to wskazuje) i szybko zostanie podpisana umowa z wykonawcą, prace powinny zakończyć się do 31 sierpnia. Zadanie zostanie objęte 5-letnią gwarancją.

TW

2 KOMENTARZE

  1. ALE to nie będzie przełom w pochylaniu się samorządu nad tą sprawą.Park pochylanie się ok 20 lat to mostek co najmniej 10 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię