Rozpoczyna się cykl kajakowy na Jeziorce

0

PIASECZNO Ruszyła właśnie druga edycja imprezy kajakarskiej odbywającej się na Jeziorce o nazwie „Czasówka Łosiem – Ł8”. Chodzi w niej o to, aby jak najszybciej przepłynąć kajakiem około 18-kilometrową trasę od Łosia do Portu Stadion przy stadionie miejskim w Piasecznie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody


Pomysłodawcą tej nietypowej imprezy, popularyzującej aktywność na świeżym powietrzu i walory przyrodnicze Jeziorki jest Jacek Gajda, założyciel firmy kajakkajaki.pl, od lat organizujący spływy tą urokliwą rzeką.
– W zeszłym roku, w pierwszej edycji cyklu wzięło udział 8 osób, wszystkie były bardzo zadowolone – opowiada. – W tym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie.
„Czasówka Łosiem – Ł8” polega na tym, aby jak najszybciej przepłynąć Jeziorkę od Łosia do stadionu. Kajakarze mogą startować w dowolnym terminie, od maja do końca sierpnia. Ci z najlepszymi czasami z poszczególnych miesięcy spotykają się w wielkim finale na początku września. W tym roku na zwycięzcę cyklu będzie czekała nagroda pieniężna w wysokości 800 zł. Rekord trasy, która ma długość około 18 km, należy od ubiegłego roku do Darka Łapińskiego i wynosi 2 godziny, 3 minuty i 41 sekund. Czy w tym roku ktoś przepłynie wymagający odcinek Jeziorki równie szybko?
– Wierzymy, że ten rekord przy sprzyjających warunkach jest do pobicia – mówi Jacek Gajda. – Dużo zależy tu od wysokości wody w Jeziorce. Jak jest jej więcej, płynie się szybciej, bo na powierzchni jest mniej przeszkód.
Każdy ruszający na trasę zawodnik zostanie wyposażony w GPS, rejestrujący przebytą trasę i czas. Najlepsi spotkają się w finale 4 września.
– W ubiegłym roku startowali sami panowie, w tym liczymy też na obecność pań – mówi Jacek Gajda.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię