Rusza inwestycja na byłej zajezdni trolejbusowej. Mieszkania, biura, gastronomia i przestrzeń publiczna

16

PIASECZNO Nhood Polska rozpoczął proces oczyszczania gleby na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej i autobusowej w Piasecznie. Proces objął około 3 160 m sześc. zanieczyszczonej ziemi. Prace mają związek z planowaną przez Nhood nową wielofunkcyjną inwestycją

Zajezdnia trolejbusowa funkcjonowała od lat 80. do 2002 roku.Teren pełniący funkcje usługowe dla transportu, niezagospodarowany i częściowo zanieczyszczony olejem mineralnym w ciągu najbliższych lat ma się całkowicie zmienić. To właśnie tu powstanie wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi.
Jednym z pierwszych etapów przygotowań do inwestycji jest przygotowanie terenu – bezpieczne pozbycie się zanieczyszczeń i podniesienie jakości gleby w celu przywrócenia bioróżnorodności.

W trakcie prac teren działki został odgrodzony i zabezpieczony. Do oczyszczenia gruntu wykorzystano w sumie 11 tys. litrów preparatu zawierającego wyspecjalizowane, korzystnie wpływające na procesy biologiczne szczepy bakterii glebowych. Każdy z nich został wyhodowany w Polsce pod nadzorem rodzimych uczelni wyższych. Wykorzystany preparat ma certyfikat ISO i uzyskał atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Instytutu Higienicznego (NIZP-PZH).

Proces remediacji w Piasecznie ma być bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślinności i ma mieć neutralny wpływ np. na korzenie drzew rosnących w okolicy.
Nowy kwartał miejski w Piasecznie, otoczony przez ulice Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską, ma stanowić przestrzeń do zamieszkania, pracy, rozrywki, spędzania wolnego czasu i zakupów. Całkowita powierzchnia zagospodarowywanej przestrzeni to 11 ha, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie około 70 tys. mkw. Już na etapie przygotowania projektów technicznych Nhood Polska będzie ubiegać się o certyfikat BREEAM New Construction dla tego obiektu.

W I etapie inwestycji zaplanowano stworzenie obiektów o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych. Wstępne założenie urbanistyczne i koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno.W zależności od tempa postępu procesu planistycznego i prac przygotowawczych planowany termin rozpoczęcia budowy pierwszego etapu inwestycji to 2025/2026 rok.

 

16 KOMENTARZE

 1. Czyli dalsza kontynuacja „chowu klatkowego” w Piasecznie w ramach miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego. A później miejsc do parkowania brakuje.

 2. Teraz czekamy na opowieści o ciemnym ludzie czyli tysiącach tirów dziennie dowożących sojowe mleko do tamtejszych kawiarni i barów.

 3. Kolejny przykład „geniusza” naszych władz. Nowe osiedle dodatkowi mieszkańcy i wszystko oparte o jedna ulice do Warszawy. Biorąc pod uwagę obecna tendencje utrudniania życia kierowcom zapewne niebawem Puławska zostanie zwężona i będzie bardzo fajnie.

 4. Puławska zwężona, droga na Magdalenkę rozryta dowalcie jeszcze tu kolejny burdel… mieszkańcy piaseczna niedługo sobie chyba zamiast samochodów będą musieli helikoptery kupić. Koszmar komunikacyjny, co za baran wydaje decyzje i pozwolenia na takie rzeczy w jednym czasie.

  • „W zależności od tempa postępu procesu planistycznego i prac przygotowawczych planowany termin rozpoczęcia budowy pierwszego etapu inwestycji to 2025/2026 rok”

   Zanim się zacznie komentować lepiej przeczytać do końca tekst. W 2026 roku to być może będziemy już ruską prowincją zarządzaną przez PIS i powstanie tam łagier dla ateistów i kobiet bez cnót niewieścich.

     • Twoja wola jest bez znaczenia, o wszystkim zadecydują wyniki wyborów. A te przy poziomie zidiocenia opozycji mogą być tylko jedne-znów wygrają obecnie rządzący.

     • @ Marko N.
      Wiadomo, że wygrają. Gdy świni da się do wyboru wiadro kartofli lub bukiet róż, wiadomo co wybierze.

 5. A umiecie czytać ?? Przecież napisane tu jest że zaczynają budowę w 2025 roku. Do tego czasu raczej zwężenia na Puławskiej nie będzie i będzie oddana Puławską bis.

 6. Mnie bardziej interesowałoby co z SKM do Piaseczna i kiedy wreszcie coś ruszy w tej sprawie…

  Nie obchodzi mnie kolejny moloch z tymi samymi sklepami co są w promieniu najbliższych 2 km (Biedronka, Rossmann, Hebe, Lidl, Pepco, KIK, Żabka etc.) – sklepami z szajsem…

  Auchan też już buduje galerie z kinem od kilkunastu lat… Wyciągają od ludzi kasy ile mogą, a nic nie inwestują… DNO!

 7. Mieszkania? Jak pamiętam na miejskim planie zagospodarowania przestrzennego były te tereny jako usługowe. Czyżby jakiś cud w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno się stał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię