Ułatwienia dla podróżnych. Coraz więcej biletomatów

0

PIASECZNO/LESZNOWOLA Na terenie Piaseczna i Lesznowoli znajdują się już cztery samoobsługowe, stacjonarne biletomaty. W najbliższym czasie kolejny ma pojawić się przy stacji PKP w Nowej Iwicznej


W ubiegłym roku biletomat został ustawiony przy urzędzie miasta w Piasecznie (naprzeciwko sądu), a niedawno także przy ul. Puławskiej w Mysiadle (gm Lesznowola). Oprócz tego podobne urządzenia znajdują się przy dworcu PKP oraz przystanku Szkolna 01 w Piasecznie.
– Na terenie tych dwóch gmin funkcjonuje także kilkanaście punktów handlowo-usługowych, w których można kupić bilety kartonikowe oraz doładować bilet długookresowy – informuje Michał Grobelny z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.
Jednak, jak się okazuje, organizujący transport zbiorowy na terenie Piaseczna i Lesznowoli ZTM wcale nie jest właścicielem biletomatów. Kupują je, ustawiają, a potem także serwisują zewnętrzne firmy. ZTM wskazuje tylko lokalizacje.
– Obecnie prowadzimy rozmowy z Mennicą Polską, która zgłosiła się do współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w kwestii zainstalowania automatów biletowych w ramach systemu otwartego – zdradza Michał Grobelny. – Mamy nadzieję, że dzięki temu kolejny biletomat znajdzie się wkrótce na terenie stacji PKP Nowa Iwiczna.
O tę konkretną lokalizacją od jakiegoś czasu, na wniosek mieszkańców, zabiegał lesznowolski radny Marcin Kania.
– Z tego co wiem ZTM rozmawia w tej sprawie także z Kolejami Mazowieckimi – mówi radny Kania. – Chodzi o to, aby można było kupić w urządzeniu także bilety na pociągi.
Jednak stacjonarne biletomaty to nie jedyne miejsca, w których można samodzielnie zaopatrzyć się w bilet.
– Mamy także 1900 biletomatów w pojazdach i dążymy do tego, aby docelowo znalazły się one we wszystkich naszych środkach transportu – dodaje Michał Grobelny. – Bilety można nabyć także poprzez aplikacje mobilne na telefonach komórkowych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię