W Piasecznie powstanie kino i galeria handlowa!

7

PIASECZNO Ceetrus Polska rozpoczął prace nad projektem nowego kwartału miejskiego w podwarszawskim Piasecznie. Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej powstanie nowa wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Nowoczesny projekt będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Zakończenie pierwszego etapu budowy inwestor zaplanował na koniec 2023 roku


Nowy kwartał miejski otoczony przez ulice Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską będzie przyjazną przestrzenią do zamieszkania, pracy, rozrywki, spędzania wolnego czasu i zakupów.
– W ramach kompleksu znajdą się wyczekiwana przez mieszkańców Piaseczna przestrzeń do rekreacji oraz obiekty rozrywkowe, m.in. kino. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja projektowana przez nas i realizowana w Polsce – mówi Jean-Christophe Bonnois, dyrektor ds. rozwoju w firmie Ceetrus Polska.

Biura, rozrywka, gastronomia i sklepy w zasięgu ręki

W ramach planowanej przez Ceetrus inwestycji od strony ulicy Puławskiej powstanie kompleks o funkcjach rozrywkowo-gastronomicznych z kinem, przestronną przestrzenią restauracyjną, jak również przyjazną częścią handlową. Z kolei od strony ulicy Energetycznej zostaną zlokalizowane budynki biurowe oraz hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Mleczarskiej powstanie kameralna zabudowa mieszkaniowa, gdzie docelowo powstanie około 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.
Kompleks biurowców planowanych na osi ulicy Puławskiej, których architektura ma stanowić nową „bramę miasta”.

Zrównoważona przestrzeń przyjazna mieszkańcom

Dużo zieleni, parki i ogrody, w tym również na dachach, nowoczesne rozwiązania energetyczne z zakresu zrównoważonego rozwoju, a także ograniczenie ruchu kołowego zagwarantują komfort codziennego życia i pracy w nowej dzielnicy. Na terenie wokół kompleksu zaplanowano także liczne przestrzenie rekreacyjne, takie jak miejsca do odpoczynku i spotkań oraz ścieżki edukacyjne.
Całkowita powierzchnia zagospodarowywanej przestrzeni to 11 hektarów, a całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu wyniesie 71 tys. m kw. W pierwszym etapie budowy zaplanowano stworzenie obiektów o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych.

Kroki formalne

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza funkcje, które pojawiają się w pierwszej fazie inwestycji: centrum wielofunkcyjne i biura. Założenie urbanistyczne i zaawansowana koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno. Obecnie Ceetrus Polska pracuje nad projektem budowlanym.

TW/inf.

7 KOMENTARZE

  1. 300 mieszkań to co najmniej 300 kolejnych samochodów w Piasecznie, teraz przy wyjeździe z Piaseczna nie będzie się stało godziny czy półtorej tylko dwie, dwie i pół, powitajmy nowych sąsiadów 😀

  2. O niczym tak nie marzę, jak o zamieszkaniu w centrum mieszkaniowo-biurowo-rozrywkowo-handlowym. Wszystko blisko. W szlafroku i klapkach Kubota do kina…. Alkohole 24. Centrum bilardowe piętro wyżej. Dostawy świeżutkiego towaru o 5 rano. Suuuper!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię