Zajęcia dla mam i spotkania autorskie w Górze Kalwarii

0

GÓRA KALWARIA Od czerwca do sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii realizować będzie projekt pt. „MAMY Górą”, dofinansowany w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2022. Pod koniec tego miesiąca w bibliotece odbędą się również dwa ciekawe spotkania z pisarkami

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań i warsztatów, podczas których mamy przebywające na urlopie wychowawczym poznają różne możliwości rozwoju oraz pomogą odnaleźć w sobie energię do działania. Dzięki warsztatom na nowo uwierzą w swoje możliwości oraz nauczą się dbać o siebie, również w sferze psychicznej, co przełoży się na łatwiejszy powrót na rynek pracy. W programie spotkania, między innymi, z biblioterapeutą, psychologiem i coachem.

W tym samym czasie dla dzieci przewidziane są z kolei zajęcia literacko-sensoryczne. Spotkania są bezpłatne – pierwsze odbędzie się 22 czerwca o godzinie 16. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 508 679 366. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zaprasza również pod koniec czerwca na dwa spotkania autorskie – z Edytą Świętek oraz Olgą Rudnicką, które zostały zorganizowane w ramach projektu „Słuchaj Kultury”. Oba poprowadzi Magdalena Knitter.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Filii w Baniosze 27 czerwca o godzinie 17 w czytelni biblioteki (ul. Puławska 9, Baniocha). Edyta Świętek pochodzi z Krakowa, z wykształcenia jest ekonomistką, a z zamiłowania – pisarką tworzącą powieści obyczajowe osadzone we współczesnych realiach, w których pojawiają się również wątki kryminalne. Najczęściej miejscem akcji jest Kraków oraz jego okolice. Jak stwierdza sama autorka – pisze książki, które sama chciałaby czytać. Wśród utworów autorstwa Edyty Świętek można wymienić: ,,Cień burzowych chmur’’, ,,Zniewoleni’’, ,,Na krawędzi nocy’’, ,,Rzeka kłamstw’’, ,,Noc Perseidów”, ,,Zaginiona melodia” i ,,Przenikanie”.

Drugie spotkanie odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii 30 czerwca o godzinie 17 w czytelni Biblioteki (ul. Ks. Z. Sajny 1, Góra Kalwaria). Olga Rudnicka to polska pisarka, autorka pełnych humoru powieści kryminalnych, miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Mimo młodego wieku, autorka ma na swoim koncie ponad dwadzieścia książek. Pierwsza powieść „Martwe jezioro” okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ na rynku jest mało powieści kryminalnych pisanych z przymrużeniem oka, a każda kolejna część cieszyła się większym zainteresowaniem. Do najpopularniejszych pozycji autorstwa Olgi Rudnickiej należą: „Natalii 5”, „Oddaj albo giń!”, „Zgiń, przepadnij”, „Czy ten rudy kot to pies?” i „Zacisze 13”. Już w sierpniu pojawi się najnowsza powieść autorki „Nieszczęście w szczęściu”.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię