Buspas paraliżuje ruch na Puławskiej! Czy są szanse na zmiany?

42

PIASECZNO Kierowcy narzekają na problemy komunikacyjne związane z wytyczonym buspasem na ulicy Puławskiej. Korki tworzą się nawet w weekend

– W sobotę w okolicach godz. 18 przejazd Puławską do Poleczki trwał ponad 30 minut – opisuje jeden z kierowców.
Najciaśniej jest na odcinku między Selgrosem a ul. Karczunkową, w którą próbują skręcić kierowcy, chcący skorzystać z węzła Zamienie.
– Do jazdy prosto pozostał tylko pas środkowy – zwraca uwagę kierowca. – Potem sytuacja też nie jest lepsza, bo wyjeżdżający z bocznych ulic muszą zjechać z buspasa na środkowy i lewy, co powoduje ich blokady. Co więcej, co chwilę trafia się niecierpliwy, który próbuje z powrotem wskoczyć na buspas, często pod rozpędzony autobus (wczoraj widziałem 5 takich sytuacji, które kończyły się gwałtownym hamowaniem autobusów i manewrami omijającymi) – współczuć należy pasażerom ZTM. Szykuje się Armageddon.

Zwróciłem się do ZTM, Biura Zarządzania Ruchem Drogowym oraz ZDM, z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu, polegającej na obowiązywaniu buspasa jedynie w dni powszednie (poniedziałek – piątek) w godzinach szczytu (7:00-9:00 oraz 15:00-18:00) – poinformował wicewójt gminy Lesznowola, Marcin Kania.

42 KOMENTARZE

 1. O ile jestem wielkim zwolennikiem buspasów, to w weekendy gdzie większość jedzie na zakupy czy chce wbić na obwodnicę, obowiązywanie buspasa w tym miejscu jest nieporozumieniem.

  • Jaki ten buspas ma ogólnie sens skoro autobusy zanim do niego dotrą stoją w korku 30 minut. Puławska już była przejezdna, autobusy nie stały w korku, a teraz stoją wszyscy, autobusy tez.

   • Pan Wice jaśnie panujący Kania niech lepiej zajmie się drogą 721 bis w Lesznowoli bo idzie jak po grudzie a w zasadzie nie idzie i wtedy może zmieni się ruch na puławskiej .

 2. Średnio rozgarnięty uczeń podstawówki wiedział by, że będą problemy. Ten Bus pas to jest wynik działania w imię ideologii a nie zdrowego rozsądku.

  • Dokładnie tak. Pozostawienie przed Karczunkowską JEDNEGO pasa do jazdy na wprost w kierunku Warszawy mógł wymyślić tylko totalny bezmózgowiec. Przecież lewy pas Puławskiej już dawno blokowali Ci, którzy chcą skręcać do S7.

 3. autobusom też się wydłużył czas dojazdu do Warszawy. Zanim dostaną się na buspas to stoją w korku na wyjeździe z Piaseczna. pomyśl nieudany !!! ciekawe czy kierowcy autobusów to zauważa problem

 4. Trasa, którą w zeszłym tygodniu pokonywałem w 45 minut dzisiaj zajęła mi ponad półtorej godziny. Obecnie jest dużo gorzej niż przed otwarciem S7, które szczerze mówiąc mało co zmieniło w temacie dojazdu do Warszawy.

 5. Buspas powinien być otwarty dopiero jak będzie dojazd z Piaseczna do trasy S7. Bez dojazdu korki są nie tylko na Puławskiej, ale i Słonecznej, Postępu i Krasickiego.
  Widzicie skutki działania naszych urzędników, którzy nie mają wyobraźni i nie ponoszą z tego powodu jakiejkolwiek odpowiedzialności.

 6. Wspaniały prezydent Rafał zrobił coś dla emerytów.
  Nie tracę czasu w korku,oszczędzam benzynę.
  Brawo Panie Trzaskowski i ZDM.

  • Ulica Puławska to droga krajowa 72 i nie należy do miasta. Prezydent Warszawy nie ma tu nic do gadania, podobnie jak burmistrz Piaseczna. Podziękuj wojewodzie z PiS!

 7. i tak się kończą pomysły zielonych i innych ociężałych umysłowo POwskich aktywistów….
  Jeszcze trochę i do Góry Kalwarii szybciej będzie można dostać płynąc w pław (pod prąd) Wisłą, niż podróżując samochodem…

 8. Powiem szczerze, ze nie mogłem się doczekać, 100 % zgodnie z przewidywaniami. Ale to pokazuje tylko jak głupi jest ratusz i Trzaskowski. Otwarcie autostrady DE facto zablokowało przejazd między Piasecznem i IKEA , a w tym kierunku tez jest ruch. I teraz Puławska do jednego pasa przy karczynkowskiej. Teraz niech Trzaskowski zachowuje się jak Putin i się nie poddaje…. Samobójstwo…

 9. Ale jest ekologicznie przecież, nie?… tony litrów paliwa miesięcznie spalone bezproduktywnie, o czasie nie przynoszącym zysków nie wspominając… Ciekawe ile osób w ten sposób przesiądzie się do autobusu – pięć na parę(dziesiąt?) tysięcy, którzy i tak jakoś dostaną się autem do miasta jak nie puławską to robiąc 5km dalej na około?

 10. Tak jak fakt, że ktoś przyklei do poloneza logo bmw, nie sprawi, że będzie jeździł lepszym samochodem, tak wprowadzenie buspasa na ul. Puławskiej w obecnym kształcie (światła co 200 metrów, mnóstwo uliczek i bardzo duże obciążenie ruchem bez możliwości alternatywnych dróg), nie oznacza, że będzie bardziej po europejsku. Dla mnie to żenada

 11. Paliwo jest tanie w Polsce nie ma smogu oprócz jest super żyć się nie chce codzień 3godz w korkach dramat oprocz Pulawskiej zakorkowana przez cały dzień od 6 do 19 jest ul Postępu od Bobrowca az po wjazd na S7 jest tragedia wszyscy rzucili się na nowy wjazd i jak jeszcze przed wakacjami bylo ok tak teraz musimy wstawać godz wcześniej przy Tolku robia się gigantyczne korki A przejazd kolejowy 2km dalej to następna zmora ludzi wtedy przejeżdżających lub mieszkających

 12. S7 rozładowała korki na Puławskiej. Autobusy jeździły nie stojąc w korkach, bo korków nie było. Ale widocznie lenie z ZDM nie zbadały natężenia ruchu po zmianach i postanowiły zdezorganizować coś, co przez ostatni miesiąc działało dobrze. Ciężko to skomentować cenzuralnymi słowami.

 13. Buspas otwarty, Puławska zakorkowana przez cały dzień, rano również korkują się lokalne drogi dojazdowe do alternatywnej Puławskiej i tak np. dojazd autem do szkoły w Nowej Iwicznej 1,2km) trwał 30min! Poza tym rano korek sięga aż do outletu w Piasecznie, więc autobusy stoją w korku kilkanaście minut żeby dojechać do buspasa. Raczej jest mało prawdopodobne, aby znacząca ilość dojeżdżających przerzuciła się na alternatywne trasy i środki transportu. Nawet ewentualne wprowadzenie czasowego ograniczenia będzie problemowe, bo buspasy kończą się skrętem w prawo i kierowcy będą musieli co chwilę wskakiwać na środkowy pas żeby kontynuować jazdę. I pomyśleć, że przez kilka tygodni było tak dobrze – bez buspasa nikt już nie stał w korkach, ani osobówki, ani autobusy….

 14. Cały dzień obserwowałem mapy google. Dojazd z Piaseczna do pola mokotowskiego, autem 30-70 minut busem 55-60 minut…. i gdzie tu sens? Źle to zaprojektowane jest, bus nie przyśpieszył, samochody zwolniły, ktoś wziął kasę za projekt, to może niech go poprawi?
  Krzyżówka Puławska/Karczunkowska to mogiła jest teraz…

 15. Trzaskowski niech buduje teraz metro z Kabat do Piaseczna…tylko raptem 2 stacje Józefosław i Piaseczno bo sparaliżował największą arterię komunikacyjną na południe od Warszawki. Najpierw buduje się infrastrukturę komunikacyjną A potem ogranicza ruch kołowy samochodów osobowych!!! Raptem jeździ buspasem kilka autobusów na godzinę i nie wiem co za mistrz wiedzy tajemnej liczył tych pasażerów co mu wychodzi kilkaset tysięcy dziennie. Jak nie metro to może tramwaj albo kolej linową bo z tymi zapyziałymi kilkoma liniami autobusowym to do stolicy jedzie się całą wieczność. Nie przystoi to europejskiej stolicy w XXI wieku. Z Berlina można metrem dojechać do Poczdamu prawie A to około 30 kilometrów. Zatem proponuję przywrócić ruch na trzech pasach albo wprowadzić ograniczenia ruchu w godzinach szczytu jak przedmówcy pisali

 16. Jechałem dziś rowerem wzdłuż ul. Puławskiej od Mysiadła do ul. Romera – około 25 min jazdy ok 16:30 i powrót ok 18:30. Śpieszyłem się, więc szczęśliwie wybrałem rower. MIjałem ciągły korek. Zauważyłem, że buspas jest głównie pusty, jakiś skuter, jakaś taksówka. W niedzielę wieczorem podobnie. Oczywiście nie jest to obiektywna obserwacja i wniosek też, ale mi przychodzi na myśl, że samo zabranie pasa jezdni na buspas nie jest rozwiązaniem.

 17. Wystarczyło dogadać się z właścicielem DW721, dokonać jej poszerzenia – procedura wciąż trwa – i wtedy wprowadzić buspas, po przeanalizowaniu natężenia ruchu na Puławskiej. Zabrakło myślenia perspektywicznego.

 18. Kretynizm roku. Ideolo modnie i idiotycznie. Należy zadać w trybie ustawy o informacji publicznej jakie analizy przeprowadzono w ZDM w celu oszacowania wpływu wytyczenia buspasa na puławskiej na wydłużony czas jazdy samochodem i zwiększoną emisję co2 67.5 tysiąca samochodów dziennie podążających ta trasą. Zakładając tylko 1 litr dziennie to 2.5kg co2 * 67.500= 167.500 kg a rocznie 61.137.500 kg chociaż sadzę że dodatkowe 30 minut w korku w jedna i druga stronę to znacznie więcej niż 1 litr paliwa dziennie. Vivat Trzask!

 19. Napiszcie coś o dojezdzie do s7 bogów rana do wieczora są korki 3x większe niż były przed wakacjami sam dojazd do s7 zajmuje 1godz i dobrze by było coś z tym zrobić

 20. Chyba nikt nie spodziewał się poprawy biorąc pod uwagę kto rządzi w warszawie i piasecznie. W sumie to nawet nie jest mi żal ludzi. Dostali to czego chcieli. Tylko czekać aż wytyczą jeszcze pas zieleni z drzewami na środku i do warszawy będzie po jednym pasie w obie strony. Wtedy będzie pięknie i ekologicznie, a że samochody będą stały i bez sensu spalały paliwo to kogo to obchodzi.

 21. Proszę zobaczyć co się dzieje nie tylko na Puławskiej ale też wokół . Dużo kierowców omja Puławską w godzinach szczytu jadąc np. przez Konstancin . Ulica Okulickiego w Piasecznie zakorkowana . Piaseczno nie dość że jest ciasno , to teraz jest sparaliżowane w godzinach szczytu .
  Jak jedna ulica oddziałowuje na inne trasy obok.
  Ktoś chyba tak jak w rządzie testuje gospodarkę ile można wycisnąć , tak ile kierowca jest w stanie wytrzymać .
  Żeby wytyczyć buspas trzeba nie tylko wybudować trasę (jak tunel południowy) ale też trasy dojazdowe . Wtedy to ma sens .
  Teraz tak naprawdę jesteśmy eko.
  Dla transportu miejskiego tysiące aut stoii w korku z włączonym silnikiem przy tych cenach paliwa .
  Brawo . Brawo . Brawo .

 22. Nie dziwi mnie zupełnie postawa Burmistrza, który milczy w sprawie bus pasu. Z jednej strony niby mieszkańcy ale z drugiej strony partyjny zwierzchnik. I co tu robić. Ta sytuacja potwierdza moja tezę, że w wyborach samorządowych nie powinny startować komitety partyjne.

 23. Dlaczego konstancin nawet ma takie dobre polaczenia trasa tunelem przez ursynow od strony piaseczna tez. A piaseczno ma jedna droge dojazdowa. Ktora do poleczki jedzie sie poltorej godz heheheh piaseczno zamkniete na wyjazdy hahaha nie wiem czemu nie ma polaczenia z ursynowem te piaseczno nadal tyle lat…

 24. Jeszcze 2 spr jeet tyle tyvh swiatel prz mcdonald co 50m swiatla. Pamietam jak je dodawali bez nich tez bylo przejezddne. Tera bus pas swiatla ten bis nim jechalem to jakis niewypal jak narazie. Oplaca sie przez konstancin kezdzic bardziej ☺️jak zyje nie widzialem takich korkow w ndz. Nawet na nieremontowanej ulicy. Nie wiem kto zadba o zdrowie psychiczne tych ludzi. Przez te kabaty lepiej niech droge puszcza a nie buspasy robia na najbardziej zakorkowanej ulicy swiata hehe

 25. Spokojnie, spokojnie, ten z Piaseczna zrobi wam że dwa ronda na Puławskiej i że 200 metrów dodatkowej drogi dla rowerów i żadnych korków nie będzie.

 26. CI LUDZIE Z PLATFORMY W OGÓLE NIE ZASTANAWIAJĄ SIĘ NAD SWOIMI DECYZJAMI. ZAMIAST ZROBIĆ BADANIA, PRZEWIDZIEĆ SKUTKI SWOICH DECYZJI, TO NAJPIERW WYDAJĄ MILIONY, A PÓŹNIEJ UMAWIAJĄ SIĘ NA ROZMOWY. ALE JAK WYDAJE SIĘ NIE SWOJE PIENIĄDZE, TO MOŻNA WSZYSTKO. JEDNYM SŁOWEM JUŻ DAWNO TAK WIELU NIE ZAWDZIĘCZAŁO TYLE ZGRYZOTY TAK NIELICZNYM, BA MOŻE NAWET JEDNEMU – TAK PANIE OLSZEWSKI?

 27. PANIE KANIA, BUSPAS TAK, A W NOCY. W GODZINACH (7:00-9:00 oraz 15:00-18:00) LUDZIE CHCĄ JECHAĆ DO PRACY/DOMU, A NIE STAĆ W KORKU I ZAAAATRUWAĆ ŚRODOWISKO.

 28. Kilka uwag dotyczących IDIOTÓW, którzy z „Trzaskowkim” na czele zatwierdzili ten buspas. Idea była ok, Puławska zakorkowana, to tworzymy buspas, żeby przynajmniej autobusem było łatwo się dostać do Warszawy w godzinach szczytu, tym bardziej że planowane było otworzenie pierwszego odcinka Puławskiej Bis. Dlaczego IDIOTÓW ?, a to dlatego, że po otworzeniu Puławskiej Bis, Puławska naturalnie sie odkorkowała, bo cześć ruchu przeszła na nowo oddany odcinek ekspresówki. Co powinni zrobić Mądrzy urzędnicy, na mój gust zbadać natężenie ruch jeszcze raz i podjąć ostateczną decyzję. Co robią IDIOCI….nic i tak mamy od raza do wieczora znów zakorkowaną Puławską…… Więc mam nadzieję, że urzędnicy którzy UKRADLI swoja bezmyślną decyzją mieszkańcom, minimum godzina z Życia , zmuszając ich do stania w nowych korkach , dostaną podziękowania od nich podczas najbliższych wyborów, a i kilka wbitych szpilek w figurki woskowe nie zaszkodzi… ps. IDIOCI zamiast wydzielić jazdę buspasem w godzinach szczytu , wrzucili to na stałe, także wczoraj nawet wieczorem były korki….tak więc jak to mówią chu…im w du… (nie dotyczy kolegów byłego wice prezydenta…)

 29. To jest po prostu nieprawdopodobnie! Jak można być tak mało elastycznym w rozpoznaniu natężenia ruchu miejskiego by zafundować buspas na takiej trasie jak Puławska. Gigantyczne korki a ZDM odpowiada, że to dobrze bo autobusy jadą – ale całe miasto stoi! Przecież osoby odpowiadające za ten buspas powinny zostać zwolnione z pracy w trybie natychmiastowym. Jeżdżę codziennie z Wwa do Piaseczna i to kilka razy dziennie i tego nie da się opisać jaki obecnie jest koszmar!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię