Na Kabaty pojedzie jeszcze jedna linia, obsługiwana przez autobus elektryczny

3

KONSTANCIN-JEZIORNA Gmina rozpoczęła poszukiwanie firmy, która w ciągu dwóch miesięcy zaprojektuje i zamontuje na Grapie ładowarkę dla autobusu elektrycznego, pierwszą na naszym terenie


Tę linię włodarze zapowiadają od początku zeszłego roku. „Elektryk” ma startować z przystanku, który powstanie obok banku spółdzielczego przy Wilanowskiej 1 i jak najkrótszą trasą – przez Jeziornę i Klarysew dojeżdżać do stacji Metro Kabaty.

– Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego obiecał, że jak tylko ładowarka będzie gotowa do użycia i peron przystankowy oddany do użytku, da nam autobus elektryczny – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – To będzie kolejne wzmocnienie komunikacji z Warszawą – dodaje.

Z wykonawcą zlecenia nie powinno być problemu – w Polsce jest kilku dostawców ładowarek autobusowych.

– Razem z ZTM zdecydowaliśmy, że na Grapę będzie jeździł elektryczny solaris, a ładowanie będzie prowadzone przy użyciu pantografu – informował nas kilka tygodni temu wiceburmistrz Ryszard Machałek. To oznacza że kierowca autobusu nie będzie musiał podłączać pojazdu do gniazda, a ładowanie nastąpi za pośrednictwem odbieraka prądu zamontowanego na dachu autobusu.

Burmistrz zdaje sobie sprawę, że po wprowadzeniu dodatkowej linii ZTM będzie musiał nieco zmodyfikować trasy obecnych linii.

– Dochodzą do nas sygnały, że po zmianach w komunikacji publicznej 1 września, jest dużo gorszy dojazd do Wilanowa. Będziemy dążyli do tego, by po uruchomieniu autobusu elektrycznego, wzmocnić ten kierunek – zapowiada włodarz.

Samorząd założył, że nowa, szybka linia zachęci mieszkańców do jazdy komunikacją miejską i do tego “elektryk” przysłuży się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza w mieście uzdrowiskowym.

Przy Wilanowskiej 1 przygotowano już plac manewrowy dla autobusu.

3 KOMENTARZE

  1. Haha, śmieszny jest Jańczuk. Kolejna linia, która minimalnie różni się od poprzedniego? Jeszcze mniej przystanków na terenie Konstancina. Autobusy zamiast z Pańskiej to czekają w środku na kilka przystanków i ten niby autobus ma zmienić sytuację? Zamiast zwiększyć ilość pozostałych Autobusów to tworzy cuda na kiju.

  2. Prawda jest taka – że powinna pozostać 710 na swojej poprzedniej trasie: z Piaseczna przez Konstancin-Mirków-Jeziorną-Powsin-Wilanów do METRO WILANOWSKA. Dziś brakuje takiej linii jeżdżącej w rozsądnych odstępach czasu. Bezmyślne przekierowanie wszystkiego na Metro Kabaty nie rozwiązuje problemu – bo np. pętla WILANÓW jest dla wielu lepszym rozwiązaniem niż dalsza podróż metrem. Ale czego się nie robi przed wyborami dla bajeru! No to MASZ BABO PLACEK!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię