Piknik Motocyklowy dla Kuby

0

PIASECZNO Skwer Kisiela w niedzielne przedpołudnie rozbrzmiewał warkotem motocykli i rykiem silników sportowych aut. Muzyka na żywo, konkursy, pokazy tańca, słodkie nagrody i kwesta – a wszystko dla Kuby, chłopca z Domów Dziecka w Pęcherach

Piknik charytatywny rozpoczął się paradą podczas, której motocykle i samochody sportowe dumnie przejechały ulicami Piaseczna wzbudzając niemałe zainteresowanie.
Potem warkot silników zastąpiła muzyka. Na Skwerze Kisiela wystąpił Jemelo, autorski projekt Jarosława “Jerry” Chojnackiego oraz Natalia Hryniewicka. Nad dźwiękiem czuwał Music Please, jeden ze sponsorów.


Podczas imprezy odbyło się wiele konkursów. Nagrodami były słodkości z Karmelowej Pokusy. Dziewczyny w Fitness For Ladies zachęciły zebranych do podskoków, wymachów i kicania na trampolinach. Tańcem oczarowali publiczność uczniowie Szkoły Tańca ID CENTER. Dzięki Lipowa Sport & Health można było spróbować sił w Zumbie i choć nóżki się myliły nie zabrakło dobrej zabawy i wyśmienitego humoru.


Łącząc przyjemne z pożytecznym organizatorzy pikniku zadbali też o dydaktyczne przesłanie imprezy i dzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Piaseczno odbył się pokaz pierwszej pomocy. OSP Piaseczno czuwało także nad bezpieczeństwem i jednocześnie pomagało w kweście.

 

Na piknik zajrzeli również burmistrz Daniel Putkiewicz oraz jego zastępczyni Hanna Kołakowska-Michalak – honorowi patroni akcji. Piknik zakończył występ piaseczyńskiej gwiazdy KOLOROFONII – hip-hopowego projektu Michała Kisielewskiego, który nigdy nie odmawia pomocy i chętnie angażuje się w charytatywne przedsięwzięcia głosząc pozytywny przekaz i emocje.


– Piknik charytatywny na rzecz Kuby to pierwsza tego typu akcja „Stowarzyszenia Gardiam”, które zostało założone dwa lata temu, aby nieść pomoc osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość – mówi Szymon Wach lider stowarzyszenia. – Podczas niedzielnej kwesty zebrano ponad 2 tys. złotych. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w naszą akcję.

W niedzielę na Skwerze Kisiela nikt się nie nudził, a dzięki piknikowi i hojności darczyńców na Kubę czekają niezapomniane wakacje. Oby więcej równie wartościowych inicjatyw w naszym mieście.

BZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię