art. sponsorowany
Trei Real Estate Poland rozpoczyna budowę pierwszego etapu osiedla w podwarszawskim Milanówku. Milanówek Zdrój będzie jedynym projektem mieszkaniowym w tym mieście z certyfikacją środowiskową BREEAM, potwierdzającą najwyższą jakość prac prowadzonych z dbałością o środowisko. W pierwszej fazie powstanie tam 114 apartamentów o zróżnicowanych metrażach z dostępem do ogródków, balkonów lub tarasów. Procesowi inwestycyjnemu towarzyszy szereg działań remediacyjnych, dzięki którym teren zostanie kompleksowo oczyszczony z historycznych zanieczyszczeń. Mieszkańcy wprowadzą się do nowych lokali w 2026 roku. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu jest firma Łucz-Bud Sp. z o. o., a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Adaptic Architekci.
Z troską o bezpieczeństwo mieszkańców
Osiedle Milanówek Zdrój powstaje przy ul. Królewskiej w Milanówku na terenie dawnych zakładów MIFAM. Ze względu na historyczne zanieczyszczenie części działki, gdzie realizowana jest inwestycja, deweloper Trei Real Estate Poland przeprowadzi wielowymiarowy proces jej remediacji, eliminując tym samym wszelkie pozostałości po prowadzonej tam dawniej działalności.
"Proces budowy Milanówka Zdroju prowadzimy transparentnie, słuchając głosów lokalnej społeczności oraz współpracując z władzami miasta. Bierzemy aktywny udział w konsultacjach z mieszkańcami oraz w spotkaniach z przedstawicielami Rady Miasta zasiadającymi w Komisji Środowiskowej. Kiedy tylko zidentyfikowaliśmy przekroczenie norm związanych z zanieczyszczeniem terenu, przeprowadziliśmy liczne konsultacje i zaangażowaliśmy do współpracy ekspertów z zakresu ochrony środowiska oraz firmy zajmujące się usuwaniem tego typu problemów. Przedstawiliśmy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska kompleksowy plan remediacji terenów kolejnych etapów inwestycji. W pierwszym etapie, który aktualnie realizujemy, warstwa gruntu, gdzie wykryto przekroczenie norm zanieczyszczeń, ma jedynie kilkanaście centymetrów i zostanie całkowicie usunięta podczas prowadzenia prac przygotowawczych. Dzięki podjętym przez nas działaniom remediacyjnym, korzyść odczują nie tylko przyszli lokatorzy Milanówka Zdroju, ale także wszyscy mieszkańcy Milanówka", mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.
"Dawne bagatelizowanie wpływu oddziaływania Fabryki Narzędzi Chirurgicznych i Dentystycznych Mifam S.A. na środowisko, stanowi aktualnie przyczynę problemów ekologicznych. Na części terenu stwierdzono występowanie niepożądanych związków z grupy węglowodorów chlorowanych, takich jak Trichloroeten czy Tetrachloroeten, których obecność w gruncie bezsprzecznie powiązana jest z historyczną działalnością zakładu. W ślad za realizacją inwestycji Milanówek Zdrój, w duchu prowadzenia prac z dbałością o środowisko, inwestor podejmuje działania remediacyjne na najwyższym poziomie proekologicznym, wykonując remediację na miejscu (tzw. remediację in-situ). W tym celu zaprojektowano m.in. specjalistyczną instalację, pozwalającą na usunięcie zanieczyszczenia z powierzchni ziemi w sposób całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi i stanu środowiska. Całość projektowanych prac poprzedzona była licznymi testami pilotażowymi, które wykazały skuteczność zaplanowanych działań i prawidłowy dobór technologii w odniesieniu do warunków panujących na terenie. Zaplanowana remediacja pozwoli stworzyć całkowicie bezpieczną przestrzeń dla przyszłych mieszkańców osiedla i wyeliminować aktualnie występujące zagrożenie środowiskowe" tłumaczy Marcin Biliniak, Kierownik Oddziału Centrum w REMEA.Jednym z wyróżników osiedla Milanówek Zdrój jest odpowiedzialne podejście do wykorzystywania zasobów wodnych. Stało się ono przedmiotem szeregu analiz przeprowadzonych przez Trei Real Estate Poland oraz partnerów inwestora w ramach prac przygotowawczych związanych z realizacją tego projektu mieszkaniowego.
"Osiedle Milanówek Zdrój zostało zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania zasobów wodnych znajdujących się w jego obszarze. W projekcie z dużą pieczołowitością przeanalizowano możliwość zagospodarowania wody deszczowej w miejscu jej powstania, a przyjęte rozwiązania doskonale wpisują się w specyfikę Miasta Ogrodu na skalę dotąd niespotykaną. Wszystkie dachy pokryte zostaną roślinnością, zatrzymującą ponad 50% wody, która na nie trafi. W celu zmniejszenia zużycia wody przewiduje się system retencji i recyklingu wody deszczowej. Zmagazynowana woda wykorzystywana będzie do podlewania zieleni w okresach suchych, bez użycia wody wodociągowej. Oprócz samych zbiorników przewiduje się miejsca ogrodów deszczowych, czyli poletek, w których warstwy gruntu zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić łatwą infiltrację wód do gruntu przy wykorzystaniu odpowiednich gatunków roślin. Oprócz pełnienia funkcji estetycznej, będą one oczyszczać wody deszczowe, zanim trafią do gruntu, zgodnie z filozofią ogrodów deszczowych. Jako inżynierowie jesteśmy szczególnie zadowoleni ze wskaźników zagospodarowania wody deszczowej - ponad 80% wody deszczowej zostanie zagospodarowane na ternie inwestycji w myśl idei, aby woda pozostała w miejscu, w którym wystąpił opad", mówi Karol Miśkowiec, Prezes Zarządu E4E.
Zielony azylOsiedle Milanówek Zdrój zostało zaprojektowane w ten sposób, aby współgrać z willowym charakterem Miasta Ogrodów. Apartamenty będą zlokalizowane w kameralnych, 3-piętrowych budynkach, usytuowanych na 1,5-metrowych podwyższeniach, tworzących zróżnicowany, atrakcyjny krajobraz.
"Milanówek to "miasto-ogród", pełne zalesionych alei i zielonych przestrzeni. Naszym założeniem było wpisanie się w ten wyjątkowy ekosystem, proponując projekt nawiązujący do ogrodowego charakteru miasta i jego willowej części. Połączyliśmy potrzeby przyszłych mieszkańców z poszanowaniem tego szczególnego, milanowskiego krajobrazu i wpisaliśmy osiedle w naturę, przetwarzając poprzemysłowy charakter obszaru inwestycji w tereny zielone, co wynika z pełnego zrozumienia kontekstu miasta-ogrodu, a zaproponowane rozwiązania proekologiczne i wyrazista architektura nadają wyjątkowy charakter temu miejscu. Architektura powinna współgrać z otoczeniem i odpowiadać na ludzkie potrzeby - z takiego założenia wyszliśmy, projektując osiedle. Styl inwestycji współgrać będzie z willowym charakterem okolicy, do którego nawiążą naturalne przestrzenie, zagospodarowane ogrodami i terenami rekreacyjnymi. A same budynki mieszkalne dadzą poczucie obcowania ze stylową architekturą, której wyznacznikiem będzie wysoka jakość materiałów", tłumaczy Grzegorz Kołodziej, generalny projektant, adaptic-architekci.
W projekcie Milanówka Zdroju bardzo istotną rolę odgrywają tereny zielone, stanowiące blisko 50% powierzchni osiedla. W ramach projektu zostaną tam dokonane liczne nasadzenia, między innymi w postaci drzew owocowych, krzewów, kwiatów oraz ziół.
"Milanówek Zdrój będzie osiedlem wpisującym się w założenia zrównoważonego rozwoju i promującym zieleń. Poza wykorzystywaniem zasobów wody deszczowej do podlewania nasadzeń, wprowadzamy tam roślinność pod różnymi postaciami. W odpowiedzi na oczekiwania władz Milanówka zdecydowaliśmy, iż zaprojektujemy zielone dachy budynków, które zwiększą powierzchnię biologicznie czynną całej inwestycji oraz retencję wody, a także stworzą korzystny mikroklimat. Nasze zaangażowanie w promowanie korzystnych dla przyrody i użytkowników rozwiązań podczas prac związanych z osiedlem Milanówek Zdrój potwierdza fakt, iż stanie się ono pierwszą w mieście inwestycją mieszkaniową z certyfikacją środowiskową BREEAM", dodaje Jacek Wesołowski.
W częściach wspólnych osiedla przewidziano zasadzenie między innymi ozdobnych jabłoni oraz zainstalowanie donic z różnego typu ziołami. Przydomowe ogródki zostaną natomiast otoczone zielonymi ogrodzeniami, gwarantującymi mieszkańcom prywatność i poczucie komfortu. Centralnym punktem części wspólnych Milanówka Zdroju będzie natomiast tężnia, z jednej strony stanowiąca źródło cennych dla zdrowia mikroelementów, a z drugiej - zapewniająca urokliwe, jedyne w swoim rodzaju miejsce do spotkań dla całej lokalnej społeczności."Podczas procesu budowy Milanówka Zdroju wykorzystujemy bogate doświadczenie całej Grupy, zgromadzone zarówno w Niemczech i USA, jak i na rodzimym rynku mieszkaniowym. W Polsce zrealizowaliśmy już wielokrotnie nagradzane w branżowych konkursach osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu, a także osiedle Kraft w Łodzi. Aktualnie prowadzimy prace związane z kolejnym projektem mieszkaniowym w Łodzi oraz naszą pierwszą inwestycją z segmentu PRS w Poznaniu. Jestem przekonany, że know-how, którym dysponujemy, pozwoli stworzyć w Milanówku prawdziwy zielony azyl, zapewniający przyszłym mieszkańcom komfort i poczucie bezpieczeństwa", mówi Jacek Wesołowski.
Wsparcie lokalnej społecznościPoza realizowaniem inwestycji mieszkaniowej, Trei Real Estate Poland aktywnie angażuje się w liczne zadania, których celem jest wspieranie procesów budowania lokalnej społeczności, a także poprawa jakości życia mieszkańców Milanówka.
"Z Milanówkiem jesteśmy związani od wielu lat. W 2014 roku otworzyliśmy tam jeden z naszych parków handlowych Vendo Park, który na stałe wpisał się w krajobraz handlowy miasta. W ostatnim czasie sfinansowaliśmy natomiast przebudowę ul. Łącznej, a także zbudowaliśmy plac zabaw na osiedlu "Berliny". Od kwietnia tego roku jesteśmy również sponsorem pierwszej drużyny piłkarskiej KS Milan Milanówek. Jako inwestor pragniemy, aby nasze działania prowadzone w Milanówku miały realną wartość dla wszystkich mieszkańców, a jednocześnie prowadziły do jego harmonijnego, wielowymiarowego rozwoju", podsumowuje Jacek Wesołowski.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz