Zamknij

Napuszczono wodę do zalewu Amo. W zbiorniku pływa mnóstwo gałęzi!

10:00, 09.04.2019 ok. 1 min. czytania
4
PIASECZNO - Jak tak miało wyglądać czyszczenie zalewu, to ja dziękuję - bulwersuje się pan Jarosław. Wędkarze uspokajają, że jak gałęzie nasiąkną wodą, to same utoną
Wodę z zalewu spuszczono pod koniec listopada. Ryby, których było około czterech ton, przeniesiono czasowo do jednego ze stawów hodowlanych w Żabieńcu. Następnie zbiornik oczyszczono z pustych puszek, butelek, śmieci. Wodę zaczęto wpuszczać ponownie w piątek (całą operacja trwała trzy dni). Wszystkie gałęzie, jakie znajdowały się na dnie zalewu, podniosły się i teraz pływają na powierzchni wody.

- To wygląda po prostu strasznie, dziwię się że wcześniej tych pozostałości nie wyzbierano - mówi pan Jarosław.

- W miarę możliwości będziemy próbowali zebrać unoszące się na wodzie gałęzie i szczątki roślinne, ale nie wiem, czy to się uda - mówi Bartłomiej Roszkiewicz, wiceprezes piaseczyńskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, które opiekuje się zbiornikiem.

- Sądzę, że szybciej gałęzie nasiąkną wodą i same utoną. Do wykonania pozostał nam jeszcze jeden zabieg oczyszczający. Chodzi o wpuszczenie do zalewu bakterii, które zutylizują znajdujący się na dnie muł. Ich zakup ma sfinansować gmina.TW

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [4]

komentarz(4)

RychuRychu

0 0

A może jesienią zbierajmy z powierzchni liście i zdechłe muchy.
Ludzieeeeee patyk pływa a jakiś pan dostaje biegunki i leci do gazety ,żeby go usunęli ? To nie jest malusi stawik na podwórku i bezpośrednio nad nim rosną DRZEWA-może je też usunąć ,bo patyczek wpadnie ?
Szanowny Panie wypożycz pan kajaczek ,weż siateczkę i pozbieraj owe zanieczyszczenia sam...
Panie Bartłomieju -myślacy inaczej i tak nic nie zrozumie .Wykonaliście wspaniałą pracę, dziękuję.
A pan emeryt w czynie społecznym niech pokaże- SWOJE- zaangażowanie a nie jak niunia strzela focha.

10:41, 09.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuliaJulia

0 0

Kawałki trzcin i patyki- no tak magli wybetonować i poodkurzać.Panie Jareczku za dużo słoneczka ?

10:43, 09.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RychuRychu

0 0

łooomatkoooo a jak kaczusia wyląduje to pan szanowny co zrobi ?

11:39, 09.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

też Jaruśteż Jaruś

0 0

Panie Jarosławie zlecił pan czyszczenie zalewu , zapłacił pan za to , czy tylko stęka i narzeka ?
Nie podoba się to siedz pan na blokach .Panowie wędkarze wykonali super robotę ,byli ochotnicy -wtedy było przyjść i pomagać.A teraz docenić ICH ciężką pracę-sam zrobiłeś Pan coś tylko gadać potrafisz ?

11:45, 09.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@piasecznonews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%