Zamknij

Nie chcą masztu po sąsiedzku

10:00, 20.07.2024
Skomentuj
PIASECZNO Mieszkańców Pęcher zaskoczyła budowa masztu telefonii komórkowej, który jest wznoszony przy ul. Bocznej. - Ten gigantyczny obiekt będzie sąsiadował dosłownie 15 metrów od mojego ogrodzenia - żali się Kazimierz Rzeźnik, który o inwestycji dowiedział się dopiero wtedy, gdy geodeta wyznaczał jej lokalizację.

- Nikt nie informował nas o planach wzniesienia masztu - mówi Kazimierz Rzeźnik, który właśnie kończy budowę domu przy ul. Bocznej. - W ogóle nie uznano nas za stronę, a przecież ten maszt będzie oddziaływał również na sąsiednie działki.

Mieszkańcy, na wieść o budowie wieży wraz z instalacjami i urządzeniami wchodzącymi w skład stacji bazowej telefonii komórkowej Play, złożyli do starostwa powiatowego wniosek o wznowienie postępowania.- Planowana budowa wieży została usytuowana 15 metrów od granicy mojej działki i około 20 metrów od ściany mojego domu - podkreśla Kazimierz Rzeźnik. Pod wnioskiem złożonym do starostwa oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Piasecznie podpisało się 65 mieszkańców miejscowości.

Starostwo Powiatowe wezwało mieszkańców do uzupełnienia pisma, a tymczasem powstaje już zbrojenie pod fundamenty wieży.- Takie sąsiedztwo obniża wartość naszej nieruchomości, a także stwarza bezpośrednie zagrożenie dla mieszkających w pobliżu osób - uważa Kazimierz Rzeźnik. Zdesperowani mieszkańcy udali się po pomoc do Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP.

Prawnik nas wysłuchał, ale nie wiem, czy uzyskamy jakieś wsparcie - oceniają swoją wizytę. - Ta inwestycja z uwagi na swoją wysokość i konstrukcję stanie się piorunochronem okolicy. Podstawa wieży to betonowa płyta o średnicy 10 metrów. Prąd o natężeniu 25-30 kA ma zostać uziemiony w odległości 4 metrów od ogrodzenia i kilkunastu od budynku zamieszkałego. Stwarza to duże zagrożenie - dzieli się swoimi obawami Kazimierz Rzeźnik. - Przecież zimą z masztu będą spadać sople i zbrylony śnieg. To może stwarzać śmiertelne niebezpieczeństwo dla przebywających w pobliżu osób.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

XxxlXxxl

0 0

Ciekawe.ze każdy ma telefon komórkowy i prawie nikt nie wie,że jest bardziej promieniotwórczy niż system antenowy na takiej wieży. Anteny są ponad 30m nad głową i więcej , a taki telefon ledwo kilkadziesiąt centymetrów lub dosłownie przy głowie lub innej części ciała i niby jest mniej szkodliwy, ciekawe. Każdy chce mieć najlepszy sygnał, ale prawie nikt nie chce mieć w sąsiedztwie takiej wieży. To nich ktoś mi wyjaśni gdzie ona miała by być? "Nie obok mojej działki, nie na moim polu lub lace, nie w moim sąsiedztwie, więc gdzie?

23:45, 20.07.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%