Komunikacja

Zamknij
WAŻNE

Jedziesz pociągiem? Włóż kalosze!

07:55, 20.06.2017 Aktualizacja: 22:10, 14.10.2025
Skomentuj Jedziesz pociągiem? Włóż kalosze!
PIASECZNO Od czwartku 15 czerwca w Piasecznie zamknięto tor numer 2. Kładka wciąż jest nieczynna, a dojście do peronu numer 1, z którego aktualnie odjeżdżają wszystkie pociągi skandaliczne. Pasażerowie brną w piasku, ziemi i kamieniach! Do pociągu wsiadają z okurzonym obuwiem i brudnymi nogami. Co będzie gdy popada deszcz?
Jak dostać się na piaseczyński dworzec PKP? Sprawa nie jest prosta. Kładka wciąż jest zamknięta, a w ostatnich dniach wyłączono też peron numer 2 (ten bliżej dworca). Aby teraz dostać się do pociągu od strony miasta trzeba przemaszerować wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Sienkiewicza i za nim dopiero skręcić na peron, który aktualnie obsługuje wszystkie pociągi.

Na peron? Nie tędy droga..." loading="lazy">

W upalny dzień kobiety mogą odpuścić sobie eleganckie klapeczki - chyba, że wezmą z sobą miskę wody i umyją stopy przed wejściem do pociągu. Dojście na dworzec w szpilkach? Grozi poważną kontuzją i rehabilitacją, która może potrwać dłużej niż piaseczyńska inwestycja PKP (no dobrze, w to trudno uwierzyć).

...tędy też nie dojdziesz, bo peron nr 2 nie obsługuje pociągów" loading="lazy">

Mężczyźni lubiący chadzać w białych skarpetach i sandałach? Również nie polecamy!

- Kiedy będzie można czystym butem dojść na stację? - pyta nasza czytelniczka Joanna. - Zaraz będą deszcze, ciekawe jak się przejdzie...

Tak! To właśnie tutaj!" loading="lazy">

Co na to piaseczyński urząd gminy? Na swojej stronie internetowej chwali się ubiegłotygodniowym festiwalem Off-Sping, zaprasza na kino plenerowe, wspomina piaseczyńskie dyktando sprzed dwóch tygodni, a burmistrz snuje fantasmagoryczne wizje wykorzystania torów siekierkowskich dla transportu zbiorowego. O zmianach w sposobie korzystania z piaseczyńskiego dworca nie znaleźliśmy ani jednego słowa. Czyżby znów całkowity brak komunikacji z PKP?

Tak! To naprawdę właściwa droga! " loading="lazy">

Uważaj na kleszcze!" loading="lazy">

Nie potknij się o tory!" loading="lazy">

Nie ugrzęźnij w piasku! " loading="lazy">

Ile potrwają utrudnienia? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że około dwóch tygodni. Do tego czasu należy uzbroić się w cierpliwość, wojskowe obuwie w kolorze khaki i uważnie patrzeć pod nogi. Nie próbujcie korzystać w nieczynnego wiaduktu, bo to może skończyć się mandatem. Tym bardziej nie przechodźcie przez tory - warto dożyć końca piaseczyńskich inwestycji PKP, a nawet jeśli nie - to chociaż umrzeć ze starości.Adam Braciszewski

A teraz już tylko przetrzeć buciki chusteczką, otrzepać nogawki i hop do pociągu!" loading="lazy">

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

PiotrPiotr

0 0

Mieszkańcy osiedla Orężna mają już takie "udogodnienia" od ponad roku... Firma wykonująca remont - Diag Most ma wszystkich w głębokim poważaniu. Próbowałem interweniować na początku roku. Gmina? Aż dziwne iż nikt się tym nie interesuję, tz. jeden z burmistrzów lubi na peronie i w okolicy dworca nagrywać nowe materiały na profil Gminy Piaseczno, ale nic poza tym... :/

17:44, 20.06.2017
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu piasecznonews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%