Zamknij
WAŻNE

Podtopienia w gminie. Mieszkańcy mogą zabrać głos

. 09:19, 19.08.2025 Aktualizacja: 09:22, 19.08.2025
Skomentuj

KONSTANCIN-JEZIORNA Do końca sierpnia mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mają szansę wziąć udział w internetowej ankiecie dotyczącej problemów związanych z nadmiarem wód opadowych i roztopowych. Jej celem jest zebranie opinii, które pomogą w opracowaniu nowoczesnych rozwiązań dla systemu odwodnienia dróg i terenów publicznych.

Ankieta liczy dziewięć pytań, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. Wszystkie odpowiedzi pozostają anonimowe. – Zachęcam mieszkańców gminy do udziału w ankiecie. To ważne, aby poznać Państwa zdanie, by móc lepiej zaplanować działania związane z poprawą systemu odwodnienia – apeluje burmistrz Michał Wiśniewski.

Audyt deszczówki w toku

Przypomnijmy, że gmina zleciła kompleksową inwentaryzację infrastruktury odwadniającej drogi warszawskiej firmie Entalpia-X Sp. z o.o. Prace terenowe, prowadzone od października 2024 roku, zostały już zakończone. Teraz specjaliści analizują zebrane dane i równolegle zbierają informacje od mieszkańców.

System kanalizacji deszczowej odgrywa kluczową rolę w ochronie domów, ulic i terenów zielonych przed skutkami intensywnych opadów. Coraz częstsze gwałtowne ulewy, będące konsekwencją zmian klimatycznych, sprawiają, że konieczne staje się dostosowanie infrastruktury do nowych warunków.

Czas na głos mieszkańców

Opinie mieszkańców będą istotnym uzupełnieniem audytu i zostaną wykorzystane przy opracowywaniu koncepcji odprowadzenia oraz zagospodarowania wód opadowych i roztopowych.

Ankieta dostępna jest online do 30 sierpnia 2025 r. To ostatnia okazja, by podzielić się swoimi doświadczeniami i wskazać miejsca, w których podtopienia zdarzają się najczęściej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%