Plan miejscowy dla Józefosławia przyjęty w 99 proc. Reszta do poprawki

1

PIASECZNO W połowie stycznia radni przyjęli nowy plan miejscowy dla Józefosławia, jednak Wojewoda Mazowiecki dopatrzył się w nim kilku błędów, które w najbliższym czasie mają zostać skorygowane


Nowy plan zakłada m.in. utworzenie nowych terenów zielonych

Wprowadzeniu planu miejscowego towarzyszyło sporo kontrowersji. Wielu mieszkańcom nie podobały się wprowadzone w nim zapisy, m.in. dotyczące zaproponowanych rozwiązań komunikacyjnych. Plan został jednak przyjęty ale, aby zaczął obowiązywać, musiał uzyskać jeszcze akceptacje wojewody. Tymczasem kilka dni temu gruchnęła plotka, że plan miejscowy został przez wojewodę uchylony. Jak się okazuje, nie jest to do końca prawdą.
– Na rysunku planu brakuje kilku linii, w związku z czym nie obowiązuje on na razie dla siedmiu dróg na terenie Józefosławia – wyjaśnia Anna Pakulińska-Attia, naczelnik gminnego wydziału urbanistyki i architektury. – Chodzi o drobne błędy techniczne, które w najbliższym czasie zostaną poprawione przez projektanta. Kiedy to nastąpi, uzupełniony plan zostanie skierowany pod obrady rady miejskiej. 
Inna uwaga wojewody dotyczyła warunków zabudowy dla części parkingu przy szkole w Józefosławiu. Gmina wpadła na pomysł, aby wybudować tam budkę dla strażnika. Zasady zabudowy tego terenu mają zostać doprecyzowane. Kiedy to nastąpi, część planu powinna zostać ponownie wyłożona. Nie wiadomo jednak, czy w ogóle do tego dojdzie. Być może gmina po prostu zrezygnuje w tym miejscu z budki.
Do innych aspektów planu wojewoda nie miał uwag. Wkrótce zostanie on opublikowany w dzienniku urzędowym województwa mazowieckiego i 14 dni później zacznie obowiązywać.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię