Po Tesco pozostała kupka gruzu! Wiemy co powstanie w miejscu sklepu

7

PIASECZNO Kończy się wyburzanie sklepu zlokalizowanego u zbiegu ul. Puławskiej i Kusocińskiego. – Teraz będzie tu budynek mieszkalny wielorodzinny – poinformował wczoraj przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza

fot. Piotr Obłoza/Facebook

„Niemiecki”, „blaszak”, Leader Price, Tesco – obiekt należący do Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem najpierw funkcjonował jako bodaj największy sklep spożywczy w Piasecznie, później był najmowany kolejnym firmom.
Jak się kończyła Załoga Ģ to akurat był czas iść po chleb, bo o tej porze dostawa w sobotę była – wspomina jedna z mieszkanek Piaseczna.
W pierwszej połowie lat 80. pod Zakładem Kineskopowe Zelos, który mieścił się przy ul. Energetycznej przyjeżdżał po nas autobus „ogórek” i dowoził nas do przedszkola – wspomina redaktor naczelny „Kuriera Południowego” Kamil Staniszek. – Po drodze zawsze był jeden postój przy „blaszaku”. Tam wnoszono do autobusu skrzynki z mlekiem i dopiero wtedy jechaliśmy dalej do przedszkola.
Lata płynęły, „blaszak” znajdował kolejnych najemców, ale niemodernizowany powoli stawał się skansenem i coraz bardziej odstając od nowoczesnych okolicznych sklepów zaczynał tracić klientów. Od 2002 roku był wynajmowany przez sieć Leader Price, później, do października 2018 mieściło się w nim Tesco. Teraz historia sklepu zakończyła się. Z informacji Piotra Obłozy przewodniczącego rady miejskiej w Piasecznie wynika, że w miejscu dawnego obiektu handlowego powstanie budynek mieszkalny, wielorodzinny.

AB

7 KOMENTARZE

  1. Z moich informacji wynika, iż owszem będzie blok mieszkalny 4 kondygnacyjny z podziemnym parkingiem i parterem usługowym…. czyli pewnie zaraz jakaś żabka będzie na dole, pazurki, solarium i hgw co jeszcze.
    Mimo wszystko mam nadzieję, że ten parking podziemny to będzie… Nie wyobrażam sobie zaparkowanie auta przy kusocinskiego ( oczywiście dla lokatorów ) jeśli nowy blok będzie miał dzielić z nami ten parking.
    Abstrakcja!
    Wtedy dopiero będzie dym:)

  2. Spółdzielnia Społem zajmująca się zarządzanie nieruchomościami – takie rzeczy tylko w Piaseczkowie… Niby spółdzielnia, a ewidentnie widać, że czyjś prywatny folwark do robienia biznesów…

    Dajcie jeszcze na dole kolejną Biedronkę, Pepco, Rossmann, bank (dowolny) i aptekę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię