SKM dojedzie do Piaseczna, znamy wstępny rozkład jazdy

8

POWIAT Dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z kolei – w przyszłym roku Szybka Kolej Miejska (SKM) będzie obsługiwać pasażerów na stacji kolejowej w Nowej Iwicznej i Piasecznie.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje uruchomić pilotażowo kursowanie 38 pociągów (po 19 pociągów w każdą stronę) w cyklu godzinnym. Docelowo pociągi będą dojeżdżać do Piaseczna.
Szczegółowy rozkład jazdy poznamy w najbliższych miesiącach, kiedy zostanie przedstawiony rozkład jazdy przez PKP PLK. Natomiast ZTM wstępnie przekazał informację o odjazdach SKM z Piaseczna 20 minut po pełnej godzinie i przyjazdach 24 minuty po pełnej godzinie.

Cały proces łączy się z zarezerwowaniem środków finansowych. W budżecie gminy Lesznowola ma to być kwota 250 tys. zł.  Radni zajmą się tym tą sprawą na najbliższej sesji Rady Gminy Lesznowola 27 maja. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy.

 

Źródło: lesznowola.pl

8 KOMENTARZE

 1. Zabrakło najistotniejszego – na jakiej trasie? Z Piaseczna dokąd? Po za tym w przyszłym roku, czyli kiedy? Który kwartał? Artykuł kompletnie o niczym…

  Czy owe 250 tys zł świadczy o tym, że mieszkańcy Piaseczna, będą zawdzięczać SKM gminie Lesznowola?

  • Zmiany rozkładów są w grudniu, więc jeśli już w tym roku SKM nie zarezerwuje sobie tego przejazdu to w 2022 mówimy o samej końcówce roku.

  • Niestety pomiędzy ostatnią stacją na terenie Miasta Stołecznego Warszawa (stacja Warszawa Jeziorki), a pierwszą stacją na terenie Gminy Piaseczno (stacja Piaseczno) jest stacja Nowa Iwiczna a to teren Gminy Lesznowola.

   • Doskonale to wiem! Czyli niezły interes i dochód dla SKM…

    Niedość, ze zarabiają na osobach korzystających, to jeszcze wyciągaj ile się da z kasy samorządów bez jakichkolwiek hamulców

   • Dzięki za info, ale to tylko potwierdza, że powyższy artykuł jest niepełny i bezwartościowy z uwagi iż nie zawiera najważniejszych informacji.

    Lesznowola sypnie, Piaseczno sypnie, Wieliszew sypnie… Ciekawe kto jeszcze… Kto na tym zarabia, kto ma w tym główny interes?

    Przecież za przejazdy SKM płaci się – obowiązują bilety ZTM. Ktoś tu nieźle kogoś próbuje w***!

   • Tyle kasy z każdego samorządu za 1 pociąg na godzinę? Zrozumiałbym jeszcze zasadność tych stawek, gdyby SKM kursowało do Zachodniej bądź Gdańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię