Uwaga, nowa organizacja ruchu na Puławskiej

10

PIASECZNO Wykonawca przebudowy ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki w Piasecznie rozpoczyna kolejny etap prac. Od środy 20 października na DK79 obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu.

Firma STRABAG, generalny wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie liczącego 350 metrów odcinka drogi krajowej 79 w Piasecznie, informuje, że w środę 20 października około godziny 21.00 zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu na ul. Puławskiej.

Ruch z nitki prowadzącej w kierunku Warszawy zostanie poprowadzony przez wykonaną w pierwszym etapie prac przewiązkę na nitkę drogi prowadzącą w kierunku Góry Kalwarii.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h w rejonie przewiązek i do 50 km/h na jezdni głównej – informuje rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa GDDKiA z firmą STRABAG została podpisana 30 sierpnia. Wartość kontraktu to blisko 9 mln zł. Prace mają potrwać do 9 miesięcy, przy czym do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca.

Projekt dla tej inwestycji za kwotę 107 010 zł brutto przygotowała Gmina Piaseczno.

10 KOMENTARZE

 1. Po JEDNYM PASIE w każdą stronę? Przyjmuję zakłady gdzie się zacznie i skończy korek. Ja stawiam że pod Górą Kalwarią i Gołkowem z jednej strony i przy Domaniewskiej z drugiej.

  Kto zaakceptował taką organizację ruchu?

   • Ja bym to zrobił tak żeby żeby rano dwa pasy w strone Warszawy były czynne, a po południu w stronę Piaseczna.(na zrobienie dodatkowego, tymczasowego pasa miejsce jest). Wystarczy jeden gość, który odwróci znaki o 13:00. Takie „potęgi technologiczne” jak Rumunia stosują taką technologię i to działa. W Polsce się nie da.
    Piaseczno w ogóle ma jakieś chore planowanie. Najlepszym przykładem jest to wspaniałe skrzyżowanie przy obwodnicy(z dojazdem z Julianowskiej). Nie wiem kto to wymyślił, ale to jest chyba najgłupsze rozwiązanie jakie widziałem w życiu. I biorąc pod uwagę że jest już PO remoncie to będzicie tam stać zawsze.
    A to przejście dla pieszych na Okulickiego? i skrzyżowanie? Bez świateł przez tyle pasów.

   • O ile mnie pamięć nie myli to jak robili poprzednią część Puławskiej (z budową bezkolizyjnego wyjazdu z Auchan) to przez cały czas dostępne były po dwa pasy ruchu w jedną stronę. Ciasne, ale jednak dwa. A przy korku który tam wiecznie stoi pas nie musi być szeroki.
    Wystarczyło sypnąć trochę asfaltu w miejsce gdzie na wiosnę będą budowali trzeci pas w kierunku GK, a zamiast zamykać oba pasy na jezdni, zostawić czynny jeden skrajny. Jak się chce to na prawdę można. Ale po co firmę szwagra kłopotać. Lepiej niech się całe miasto dusi w korku.

 2. Stawiam 50 zł ze właśnie tak będzie. Albo może wszyscy niech zaczną jeździć rowerami. I nie będzie korków Piaseczno już się robi takie ROWEROWE MIASTECZKO więcej będzie ścieżek rowerowych niż drog

 3. Uwsteczniamy Piaseczno. Tyle mam do powiedzenia. Nie stajemy czołem do cywilizacji. Nie każdy ma możliwość podjechania rowerkiem z dzieckiem na bagażniki Panie Burmistrzu…. nie każdy ma blisko.

 4. Miasto to nie prywatny folwark. Skasować jeden pas ruchu,żeby zrobić oarking na 6 samochodów. Bylo miejsca na 20. Nie ma. Te 14 trzeba przestawić. Pod auchan???? Nie ma to żadnego uzasadnienia. Ścieżka rowerowa? Rowerzysta jest takim samym uczestnikiem ruchu,jak kierujący samochodem i motocyklem. Też obowiązują go przepisy.

 5. Osoby które w największy szczyt komunikacyjny ograniczają jedna z głównych ulic dojazdowych do i od Piaseczna nie mogą być normalni. Powinni to robić w lato jeżeli już a nie teraz. Kto na to pozwolił, zwariował i raczej nie jest mieszkańcem okolic dlatego nie interesuje go, że korek sparaliżuje cała Puławska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię