Czy premier Morawiecki przychyli się do prośby lokalnej społeczności?

0

PIASECZNO Gmina Piaseczno planuje wybudowanie szkoły w Julianowie, co może kosztować nawet 100 mln zł. Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że lokalny samorząd stara się zdobyć 30 mln zł dofinansowania na realizację tej inwestycji z programu Polski Ład. Wniosek o dofinansowanie ma wzmocnić petycja skierowana do premiera Mateusza Morawieckiego, pod którą cały czas zbierane są podpisy


Autorzy pomysłu wierzą, że premier Morawiecki osobiści przyjrzy się sprawie, co przełoży się na dofinansowanie tej niezwykle kosztownej inwestycji.
Mamy teren, projekt, niestety 100 mln zł to ogromna kwota, leżąca obecnie poza możliwościami finansowymi gminy – uważa radna Magdalena Woźniak. W petycji do premiera Morawieckiego został podkreślony fakt, że najbliższa szkoła – w Józefosławiu – jest przepełniona, co powoduje trudności organizacyjne i nie sprzyja efektywnej edukacji.
Zwracamy się z prośbą o przychylne ustosunkowanie się do naszej petycji i przyznanie środków na budowę szkoły – czytamy w dalszej części pisma, które prawdopodobnie w piątek trafi na ręce Prezesa Rady Ministrów  (do ubiegłej środy podpisało się pod nim ponad 1000 osób).
Nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to kluczowa inwestycja dla mieszkańców północnej części gminy – podkreśla burmistrz Daniel Putkiewicz. – Niestety, w obecnej sytuacji bez dodatkowego wsparcia realizacja tego zadania będzie niezwykle trudna – dodaje.
Budowa szkoły w Julianowie była planowana od dawna i jest już na ostatniej prostej. Wkrótce starostwo powiatowe powinno wydać pozwolenie na realizację tej inwestycji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię