Finał Festiwalu Maliszewskiego

0

TARCZYN W niedzielę 12 maja w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Juliana Stępkowskiego 17 w Tarczynie odbędzie się zwieńczenie VI Festiwal im. Witolda Maliszewskiego

Głównym celem imprezy jest upamiętnienie twórczości i działalności patrona festiwalu Witolda Maliszewskiego. Był on wybitnym kompozytorem, dyrygentem i pedagogiem. Ukończył Konserwatorium Petersburskie pod okiem Rimskiego-Korsakowa. Był też założycielem konserwatorium w Odessie. Kiedy do władzy doszli Bolszewicy, wyjechał w 1921 roku do Warszawy, a następnie zamieszkał w Zalesiu Dolnym. Tam też zmarł w lipcu 1939 roku. Grób kompozytora znajduje się na cmentarzu parafialnym w Piasecznie, gdzie również spoczęła jego córka.


Tegoroczny cykl koncertów zwieńczy „Mała syrenka” – baśń muzyczna według opery baletu Witolda Maliszewskiego „Syrena” do scenariusza i w reżyserii Jadwigi Leśniak – Jankowskiej, którą zaprezentuje Krakowska Opera Kameralna. Początek koncertu w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Juliana Stępkowskiego 17 w Tarczynie 12 maja o godzinie 18. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię