Odmalują cmentarny płot

0

PIASECZNO Mieszkańcy skarżą się, że rdzewieje płot cmentarza komunalnego od strony ulicy Julianowskiej. – Wkrótce przeprowadzimy jego konserwację – zapewnia Grzegorz Chrabałowski z gminy


– Gmina od kilku lat zastępuje betonowy płot wokół cmentarza płotem metalowym – mówi pan Janusz, który często odwiedza piaseczyńską nekropolię, bo ma tam groby bliskich. – To jest działanie bez sensu, bo metalowy płot rdzewieje i wygląda jeszcze gorzej niż wcześniej.

Sprawdziliśmy. Płot cmentarza przy ul. Julianowskiej tak naprawdę znajduje się w różnym stanie, najgorzej wyglądają przęsła od strony południowej. – Wynika to z tego, że to ogrodzenie jest sukcesywnie wymieniane – mówi Grzegorz Chrabałowski z wydziału UTP. – Te jego fragmenty, które wymienialiśmy w ciągu ostatnich kilku lat wyglądają dobrze. Jednak przęsła zrobione na początku rzeczywiście domagają się konserwacji i mogę obiecać, że wkrótce zostaną one odmalowane.

W następnych latach gmina, w miarę możliwości finansowych, ma kontynuować wymianę ogrodzenia od strony ulicy Julianowskiej. Rocznie na ten cel wydział UTP przeznacza około 20-30 tys. zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię