Zasłużona dla Gminy Konstancin-Jeziorna dr Czesława Gasik

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W środę 26 kwietnia tytułem „Zasłużony dla Gminy Konstancin-Jeziorna” uhonorowano dr Czesławę Gasik, honorową prezes Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego. To wyraz wdzięczności i uznania za jej wieloletnią działalność na rzecz uzdrowiska.

Z wnioskiem o uhonorowanie dr Czesławy Gasik, byłej prezes Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego, wystąpił do Rady Miejskiej burmistrz Kazimierz Jańczuk. Rajcy stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli na lutowej sesji, zaś oficjalne nadanie tytułu „Zasłużony dla Gminy Konstancin-Jeziorna” odbyło się w środę (26 kwietnia). Okazją do tego było zwołane na ten dzień posiedzenie rady.

Było uroczyście i wzruszająco

Dr Czesława Gasik otrzymała akt nadania tego zaszczytnego tytułu, a odczytała i wręczyła go Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna.

– Pani działalność i zaangażowanie na rzecz naszej gminy mają nieocenioną wartość – zaznaczyła Agata Wilczek. – Pokazują jak budować własną tożsamość, a także integrować lokalną społeczność.

Nie zabrakło też gratulacji płynących ze strony władz samorządowych. Kazimierz Jańczuk przekazał dr Czesławie Gasik wyrazy wdzięczności i uznania za wieloletnią działalności na rzecz zachowania oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego naszej gminy.
– Jestem pewien, że pani działalność nadal będzie inspiracją dla wielu mieszkańców i wskazówką tego, jak ważna jest aktywność obywatelska i zaangażowanie w rozwój naszej małej ojczyzny – podkreślił włodarz gminy. – Proszę przyjąć nasze najwyższe słowa uznania wraz z życzeniami kolejnych lat owocnej działalności na rzecz naszej małej ojczyzny, szacunku w oczach jej mieszkańców, wszelkiej pomyślności oraz zdrowia.

Honorowa prezes TMPiZK nie kryła wzruszenia. – Warto żyć w Konstancinie-Jeziornie i mieć tutaj tak wielu przyjaciół – przyznała dr Czesława Gasik, dziękując przy okazji władzom samorządowym, radnym oraz osobom, z którymi współpracowała, a także przyjaciołom i oponentom. – Z perspektywy lat do problemów podchodzimy z dystansem, bo przecież nam wszystkim na sercu zawsze leżało dobro naszego uzdrowiska.

Lista zasług jest długa

Dr Czesława Gasik z Konstancinem-Jeziorną związana jest od 60 lat. W 1965 r. rozpoczęła swoją pierwszą pracę na stanowisku lekarza w Domu Dziecka „Anusia” w Królewskiej Górze. W Przedsiębiorstwie Państwowym Uzdrowisko Konstancin zdobywała kolejne szczeble kariery zawodowej – była ordynatorem, a następnie dyrektorem naczelnym i naczelnym lekarzem uzdrowiska (w latach 90.). Z osobą dr Czesławy Gasik ściśle związane są także losy i działalność TMPiZK, w którym przez 22 lata pełniła z sukcesem trudną i odpowiedzialną funkcję prezesa. Wyjątkowa osobowość, umiejętność organizacji pracy zespołowej oraz współpraca z samorządem i innymi podmiotami na zasadach partnerstwa, zaowocowały realizacją wielu cennych i ważnych społecznie inicjatyw. Ich lista jest naprawdę długa, a do tych ważniejszych należą: wpisanie do rejestru zabytków układu urbanistycznego Konstancina, zainicjowanie obchodów Dni Konstancina, uhonorowanie w przestrzeni publicznej miasta zasłużonych mieszkańców, a także budowa pomnika katyńskiego i posadzenie dębów upamiętniających pomordowanych na wschodzie mieszkańców naszej gminy. Nie sposób nie wspomnieć też o organizowanym przez Towarzystwo Festiwalu Otwarte Ogrody oraz spotkaniach poświęconych miejscom i osobom związanym z Konstancinem, a także licznych wydawnictwach, dzięki którym historia uzdrowiska jest wiecznie żywa.

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię